Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, որում ասվում է.
Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ:
Այդ նշանակալից օրը պետականաշինության եւ երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում, կրթության, գիտության ու մշակույթի ոլորտներում համակարգային վերափոխումների սկիզբ է դրել, որով Ռուսաստանի եղբայրական ժողովուրդն իրավամբ հպարտանում է: Ձեռք բերված հաջողություններն էլ ավելի են ամրապնդել երկրի դերն ու հեղինակությունը համաշխարհային ասպարեզում:
Մեր երկու ժողովուրդների փոխհարաբերություններրի խորը արմատները, որոնք հիմնված են բազմադարյա բարեկամության ամուր կապերի, վստահության եւ փոխօգնության վրա, այսօր նպաստում են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի երկկողմ դաշնակցային փոխգործակցության ընդլայնմանը:
Համոզված եմ, որ բազմակողմ միջպետական հարաբերությունների առաջանցիկ զարգացումը հետագայում եւս բխելու է մեր ժողովուրդների եւ երկրների հիմնական շահերից, նպաստելու է տարածաշրջանային եւ միջազգային անվտանգության ապահովմանը:
Հարգելի՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարօրություն եւ ամենայն բարիք , իսկ բոլոր ռուսաստանցիներին՝ խաղաղություն եւ բարգավաճում»:

President Armen Sarkissian Sent a Congratulatory Message to Vladimir Putin on the Occasion of Russia’s Day
Western Armenia TV
President Armen Sarkissian sent a congratulatory message to the President of the Russian Federation Vladimir Putin on the occasion of Russia’s Day. The message states:
“Distinguished Mr. President,
Please accept my warm congratulations on the occasion of state holiday – Russia’s Day.
This momentous day became a starting point for statebuilding, social and economic development of the country, structural changes in the areas of education, science and culture which the brotherly people of Russia can be rightly proud of. Accomplishments have further enhanced the role and reputation of the country at the international arena.
Deep roots of our two peoples’ interaction, which is based on solid, centuries-long strong ties, trust and mutual assistance, today promote the deepening of Armenia’s and Russia’s bilateral partnership.
I am confident that the persistent advancement of the multifaceted interstate relations will continue to stem from the basic interests of our peoples and states and serve the regional and international security.
Distinguished Mr. President,
I wish you excellent health, well-being and all the best, as well as peace and prosperity to the citizens of the Russian Federation".