Մեծ Բրիտանիան IT-ստարտափերի հիմնադիրների կսկսի հատուկ վիզաներ տրամադրել
Մեծ Բրիտանիան 2019 թվականի գարնանից կսկսի տրամադրել հատուկ վիզաներ բարձր տեխնոլոգիաների և IT-ի ոլորտում ստարտափերի հիմնադիրներին, գրում է բրիտանական The Independent-ը՝ երկրի ներքին գործերի նախարարությանը հղումով:
«Մեծ Բրիտանիան կարող է հպարտանալ, որ հանդիսանում է տեխնոլոգիաների և նորարարությունների ոլորտում առաջատար երկիր, սակայն մենք ցանկանում ենք ավելին անել բիզնեսի գրավման համար: Ուստի, ես ուրախ եմ հայտարարել նոր վիզայի մասին այն մարդկանց համար, ովքեր ցանկանում են բիզնես բացել Մեծ Բրիտանիայում», - հայտարարել է ներքին գործերի նախարար Սաջիդ Ջավիդը:
Նրա խոսքերով՝ նոր վիզան կարող է գրավել «լավագույն տաղանդներին» ամբողջ աշխարհից, ինչպես նաև ամրապնդել Բրիտանիայի առաջատար դիրքերը ձեռնարկատիրության և նորարարությունների ոլորտում:

Британия начнет выдавать специальные визы основателям IT-стартапов
Весной 2019 года Великобритания начнет выдавать специальные визы основателям стартапов в области высоких технологий и IT. Об этом, как передает gazeta.ru, пишет The Independent со ссылкой на министерство внутренних дел.
"Великобритания может гордиться тем, что является ведущей страной в области технологий и инноваций, но мы хотим сделать больше для привлечения бизнеса. Поэтому я рад объявить о новой визе для людей, которые хотят открыть бизнес в Великобритании", - заявил министр внутренних дел Саджид Джавид.
По его мнению, новая виза сможет привлечь "лучшие таланты" со всего мира, а также укрепить ведущую позицию Британии в области инноваций и предпринимательства.