Թրամփը հայտնել է, թե ինչ կխնդրեր Պուտինից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Fox News-ին տված հարցազրույցում ասել է, թե ինչ կխնդրեր Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինից, եթե նրա հետ մեկ սեղանի շուրջ նստած լիներ:
Հեռուստաալիքի լրագրողը խնդրել է Թրամփին բացատրել իր խոսքերն այն մասին, որ անհրաժեշտ է վերադարձնել «Մեծ ությակի» ձևաչափը Ռուսաստանի մասնակցությամբ:
Թրամփը պատասխանել է, որ դա օգտակար կլինի, քանի որ «Մեծ յոթնյակի» գագաթաժողովի մասնակիցները իրենց ժամանակի մեկ քառորդը վատնել են Ռուսաստանին քննարկելով:
«Եթե այնտեղ՝ Կանադայում Պուտինը նստեր իմ դիմաց՝ նույն սեղանի շուրջ, ես կասեի՝ «Լավություն կանե՞ք: Դուրս կգա՞ք Սիրիայից: Դուրս կգա՞ք Ուկրաինայից: Դուք չպետք է այնտեղ լինեք»», - ասել է Թրամփը:

Трамп рассказал, о чем попросил бы Путина
Президент США Дональд Трамп рассказал, о чем попросил бы российского президента Владимира Путина, если бы сидел с ним за одним столом. Об этом он сказал в интервью Fox News, отрывок из которого опубликовал в твиттере журналист Аарон Рупар, передает gazeta.ru.
Журналист телеканала попросил американского президента объяснить слова о том, что стоит вернуть формат "Большой восьмерки" с участием России.
Трамп отметил, что это пошло бы на пользу, учитывая, что участники саммита "Большой семерки" потратили четверть своего времени на обсуждение России.
"Я не за Россию. Я за США. Но если бы, например, Путин сидел напротив меня за одним столом там, в Канаде, я бы сказал: "Сделаете одолжение? Выйдете из Сирии? Выйдете из Украины? Вас не должно быть там", - сказал Трамп.