Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի Առաջնորդանիստ Սուրբ Պայծառակերպություն եկեղեցի (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը Ռուսաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում այցելել է Մոսկվայի Հայ Առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի Առաջնորդանիստ Սուրբ Պայծառակերպություն եկեղեցի: Նրան այստեղ դիմավորել են Հայ առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի առաջնորդ Եզրաս արքեպիսկոպոս Ներսիսյանն ու հայ համայնքի բազմաթիվ ներկայացուցիչներ: Նիկոլ Փաշինյանը եղել է Սուրբ Պայծառակերպության Մայր տաճարում, կատարել մոմավառություն:
Վարչապետը շրջայց է կատարել Տապան թանգարանում՝ ծանոթացել այստեղ ներկայացված հայ մշակույթին և Հայ Առաքելական եկեղեցուն վերաբերող ցուցանմուշներին:
Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է նաև եկեղեցական համալիրի տարածքում գտնվող Սուրբ Գրիգոր Նարեկացու անվան վարժարան, որն իր գործունեությունը կսկսի սեպտեմբերից: Վարժարանում կարող է սովորել մինչև 200 աշակերտ: Վարչապետ Փաշինյանը ծանոթացել է վարժարանում ստեղծված պայմաններին և հնարավություններին: Նշվել է, որ այն հագեցված է ժամանակակից սարքավորումներով: Վարժարանում դասավանդելու են բարձր որակավորում ունեցող դասախոսներ:

Nikol Pashinyan Visits Prelacy of Holy Transformation Church of Russia and New Nakhichevan Diocese (PHOTOS)
Prime Minister Nikol Pashinyan and his spouse Anna Hakobyan visited the Prelacy of Holy Transformation Church of Russia and New Nakhichevan Diocese of the Armenian Apostolic Church in Moscow within the framework of a working visit to Russia. They were welcomed by His Holiness Archbishop Yezras Nersisyan, Primate of Russia and New Nakhichevan Diocese of the Armenian Apostolic Church, as well as by numerous representatives of the Armenian community.
Nikol Pashinyan called at the Mother Cathedral of the Holy Transformation Church and lit candles. The Prime Minister also toured the Tapan Museum to get acquainted with the Armenian culture and the Armenian Apostolic Church-related exhibits.
Nikol Pashinyan next visited St. Grigor Narekatsi Seminary, which will be operational on the territory of the church complex as early as this September. Up to 200 pupils can study at the Seminary. Prime Minister Pashinyan got acquainted with the conditions and opportunities created in the college. The institution boasts state-of-the-art modern equipment and highly qualified lecturers.