Իրաքի վարչապետը կոչ է անում Թուրքիային հարգել Իրաքի տարածքային ամբողջականությունը
Իրաքի վարչապետ Հայդար Աբադին հայտարարել է, որ Իրաքի տարածքում Թուրքիայի կողմից իրականացվող ռազմական գործողությունների հարցում երկու երկրների միջև համաձայնություն գոյություն չունի: Այս մասին, ինչպես  հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է թուրքական gazeteduvar.com.tr-ն:
Իրաքի վարչապետը նշել է, որ իրենք հիմնվում են իրենց երկրի սահմանադրության վրա և պահանջում հարգել երկրի տարածքային ամբողջականությունը:
«Մենք, թե PKK-ի կողմից իրականացվող, թե այլ խմբերի կողմից իրականացվող ռազմական գործողություններ թույլ չենք տալու, քանի որ PKK-ն Իրաքին օտար ուժ է: Միևնույն ժամանակ Թուրքիայից պահանջում ենք հարգել Իրաքի ինքնիշխանությունը»,- եզրափակել է Իրաքի վարչապետը:

Премьер-министр Ирака требует от Турции уважать территориальную целостность Ирака
Премьер-министр Ирака Хайдар Абади заявил, что в вопросе осуществления Турцией военных действий на территории Ирака договоренности между этими странами нет. Как передает ''Арменпресс'', об этом сообщает газета  gazeteduvar.com.tr.
Премьер-министр Ирака Хайдар Абади заявил, что они основываются на Конституции своей страны и требуют уважать территориальную целостность Ирака.
''Мы не допустим военных действий на территории Ирака – ни со стороны РКК, ни со стороны иных группировок, поскольку РКК является чуждой Ираку силой. В то же время, мы требуем от Турции уважать территориальную целостность Ирака'',- сказал он.