Այս շաբաթ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ. Արցախի ՊՆ
Հունիսի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց՝ արևելյան և հյուսիսային հատվածներում կիրառելով նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետեր:
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից, բացի վերոնշյալ խախտումներից, ՊԲ արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հունիսի 17-ին՝ ժամը 21:45-ի սահմաններում, հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և վերջիններիս հետ շպրտել ելման դիրքեր:
Շաբաթվա ընթացքում առջնային գծի տարբեր հատվածներում նկատվել են նաև ադրբեջանական սպառազինության և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար ձեռնարկում են անհրաժեշտ գործողություններ և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана предприняли попытку диверсионного проникновения
В период с 17 по 23 июня ВС Азербайджана на  арцахско-азербайджанской границе нарушили режим перемирия около 150 раз, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций более 1500 выстрелов. На восточном и северном участках противник применил также ручные противотанковые гранатометы (РПГ).
Помимо вышеотмеченных нарушений, в направлении одной из боевых позиций, дислоцированных на восточном участке границы, 17 июня, около 21:45, ВС Азербайджана предприняли попытку диверсионного проникновения. Передовые подразделения Армии обороны своевременно пресекли продвижение азербайджанских спецназовцев, отбросив их на исходные позиции.
В течение недели на различных участках передовой наблюдались также перемещения вооружения и военной техники ВС Азербайджана.
Передовые подразделения Армии обороны Республики Арцах для пресечения наступательных действий ВС Азербайджана предпринимают необходимые меры, продолжая осуществлять надежную оборону боевых позиций.