Հնդկաստանում ավտոբուսի վթարի հետեւանքով զոհվել է առնվազն 47 մարդ
Կիրակի Հնդկաստանի Ուտարաքհանդ նահանգում առնազն 47 մարդ է զոհվել ավտոբուսի կիրճն ընկնելու հետեւանքով: NDTV-ն հայտնում է, որ ավտոբուսում ընդհանուր մոտ 50 մարդ է եղել:
Վերջին տեղեկությունների համաձայն՝ 28 ուղեւորի համար նախատեսված գերբեռնված ավտոբուսը մոտ 200 մետր կիրճի լանջով ցած է սահել: Ճանապարհային պատահարի պատճառները ներկայումս պարզվում են:
Նահանգի իշխանությունները զոհվածների ընտանիքներին ցավակցություն են հայտնել: Տեղական կառավարությունը փոխհատուցում վճարելու պատրաստակամություն է հայտնել զոհերի ազգականներին (200 հազար ռուփի՝ մոտ 3 հազար դոլար) եւ տուժողներին (50 հազար ռուփի՝ 730 դոլար):

В Индии в результате аварии с автобусом погибли не менее 47 человек
По меньшей мере 47 человек погибли в воскресенье в северном штате Уттаракханд (Индия) при падении автобуса в ущелье. Как сообщает ТАСС со ссылкой на  телеканал NDTV, всего в автобусе находились порядка 50 человек.
Согласно последним данным, перегруженный автобус, рассчитанный на 28 пассажиров, скатился вниз со склона в ущелье глубиной около 200 м. Причины ДТП в данный момент устанавливаются.
Власти штата выразили соболезнования семьям погибших. Местное правительство объявило о готовности выплатить компенсацию родственникам жертв (200 тыс. рупий - около $3 тыс.) и пострадавших (50 тыс. рупий - $730).