Տարոն Մարգարյանի ուղերձը երևանցիներին. նա հրաժարական է տալիս
խոսքս ուղղում եմ ձեզ՝ հայտնելու Երևանի քաղաքապետի պաշտոնից հրաժարվելու իմ որոշման մասին և շնորհակալությունս հայտնելու ձեզանից յուրաքանչյուրին՝ համագործակցության ու համատեղ աշխատանքի համար։
Միասին անցած ճանապարհի ընթացքում փորձել եմ լսել ձեզանից յուրաքանչյուրի ձայնը և քայլ առ քայլ կարգավորել մայրաքաղաքի խնդիրները, եղել խոստմանս ու ծրագրերիս հավատարիմ։ Այդ առումով, ակնկալում եմ ներողամտություն մեր բոլոր այն համաքաղաքացիներից, որոնց հետ մեր համատեղ ճանապարհն ընդհատվում է։
Շնորհակալությունս եմ հայտնում Երևանի ավագանու իմ գործընկերներին, Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների աշխատակազմերին, գործընկեր կառույցներին և անհատներին՝ համատեղ աշխատանքի ու միասին անցած ուղու համար", - այս մասին այսօր հայտնել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

Yerevan Mayor Taron Margaryan Resigns
I’d like to inform you about my decision to resign from Yerevan Mayor’s office and to express my gratitude to each of you for cooperation and teamwork.
Throughout the way we have passed together I have always tried to hear out each of you and to step by step settle the problems of the capital, to stay faithful to my promise and programs. In this regard I apologize to all those citizens with whom our common path is interrupted.
I also thank my colleagues from Yerevan Council of Elders, the staffs of the administrative districts, partner organizations and individuals for teamwork and the way we have passed together'', said Margaryan.