Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը հանդիպել է Հայաստանի արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանի հետ
Այսօր՝ հուլիսի 9-ին, Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են միջազգային մասնագիտացված կառույցներում Արցախի քաղաքացիների շահերի ներկայացման և պաշտպանության հարցերում միջգերատեսչական համագործակցության հեռանկարները։ Այդ համատեքստում Մասիս Մայիլյանը և Արտակ Զեյնալյանը անդրադարձ են կատարել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում ընթացիկ գործերին։
Նախարարները նաև մտքեր են փոխանակել Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև հարաբերություններում իրավապայմանագրային բազայի զարգացման վերաբերյալ։

Глава МИД Арцаха встретился с Артаком Зейналяном
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян 9 июля встретился с министром юстиции Республики Армения Артаком Зейналяном.
Как сообщают из пресс-службы МИД Республики Арцах, в ходе встречи стороны обсудили перспективы межведомственного сотрудничества в вопросах представления и защиты интересов граждан Арцаха в специализированных международных структурах. В этом контексте Масис Маилян и Артак Зейналян коснулись текущих дел, находящихся в Европейском суде по правам человека.
Министры также обменялись мнениями касательно развития договорно-правовой базы в отношениях между Республикой Арцах и Республикой Армения.