Հունաստանն արտաքսում է ռուս դիվանագետներին՝ երկրի գործերին միջամտելու համար
Հունաստանումբարձրաստիճան դիվանագիտական աղբյուրները հայտնել են երկու ռուս դիվանագետի՝ «ազգային անվտանգության դեմ անօրինական գործողությունների համար» արտաքսման մասին, եւս երկուսին արգելվել է մուտք գործել Հունաստանի տարածք:
Ինչպես նշվում է, Աթենքի նման գործողությունները պատասխան քայլ են Հունաստանի ներքին գործերին ռուս դիվանագետների անօրինական միջամտությանը:
«Աթենքի կողմից դիվանագետների հասցեին մեղադրանքների թվում են տեղեկատվության հավաքման եւ տարածման փորձերը, ինչպես նաեւ պետական պաշտոնյաներին կաշառելը»,- նշվում է հրապարակման մեջ:

Greece to Expel two Russian Envoys
Russia will expel two Greek diplomats in response to Athens’ decision to throw out two of Moscow’s envoys, Russian news agency RIA reported on Wednesday, citing a senior lawmaker.
Greek media reported earlier that Athens had decided to expel the Russian envoys and ban entry to another two over suspicions they had tried to undermine an agreement with neighboring Macedonia, Reuters reports.
The Greek government did not respond directly to the reports but its spokesman said it would not tolerate any behavior which violates international law.