Ֆրանսիայի մի շարք քաղաքներում անկարգություններ են տեղի ունեցել
Ֆրանսիայի տարբեր քաղաքներում տասնյակ հազարավոր մարդիկ դուրս են եկել փողոցներ նշելու ազգային հավաքականի հաղթանակը Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում, սակայն տոնակատարություններն ավարտվել են անկարգություններով և առնվազն երկու մարդու մահով, հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները:
Նշվում է, որ միայն Փարիզում կարգուկանոնի պահպանմանը հետևել է 4 հազար ոստիկան, իսկ ընդհանուր առմամբ Ֆրանսիայի քաղաքներում կարգուկանոնին հետևել է մոտ 110 հազար ոստիկան: Սակայն նրանց, այնուամենայնիվ, չի հաջողվել կանխել տոնակատարությունների` զանգվածային անկարգությունների վերածվելը:
Հիշեցնենք, հուլիսի 15-ին Ֆրանսիան վերջին 20 տարում առաջին անգամ դարձավ ֆուտբոլի աշխարհի չեմպիոն` Խորվաթիայի հավաքականին պարտության մատնելով 4:2 հաշվով:

Празднование победы на ЧМ во Франции закончилось погромами и смертями
Празднование победы сборной Франции на чемпионате мира закончилось массовыми беспорядками в нескольких городах страны и по меньшей мере двумя смертями, передает lenta.ru.
В Париже порядок охраняли около четырех тысяч полицейских, а на Елисейских полях было ограничено движение транспорта. Deutsche Welle передавало, что порядок на улицах столицы обеспечивали около 110 тысяч сотрудников полиции.
Однако празднование вскоре переросло в массовые беспорядки. Молодые люди начали разбивать витрины и выносить из магазинов бутылки с алкоголем. Некоторые также раскачивали и переворачивали автомобили.
В других городах Франции также произошли беспорядки. По информации Deutsche Welle, всего были задержаны восемь человек.
15 июля сборная Франции впервые за 20 лет стала чемпионом мира по футболу, обыграв сборную Хорватии со счетом 4:2.