Իրանի հետ գործարքի պահպանումը Ռուսաստանին ձեռնտու է, սակայն ձեռնտու չէ ԱՄՆ-ին. Թրամփ
Իրանի հետ միջուկային գործարքի պահպանումը ձեռնտու է Մոսկվային, սակայն ձեռնտու չէ Վաշինգթոնին, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
«Կարծում եմ, որ նա կցանկանար պահպանել Իրանի հարցով գործարքը, քանի որ դա Ռուսաստանի համար լավ է, նրանք Իրանի հետ բիզնես են վարում: Սակայն դա լավ չէ մեր երկրի համար, եւ վերջնարդյունքում լավ չէ ամբողջ աշխարհի համար»,- Հելսինկիում Պուտինի հետ հանդիպման արդյունքներով ասել է Թրամփը Fox News-ի հետ հարցազրույցում:
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել էր միակողմանի կարգով Իրանի հետ միջազգային հանրության համաձայնագրից դուրս գալու մասին, որով Թեհրանի դեմ սահմանած պատժամիջոցները հանվել էին՝ նրա միջուկային ծրագրի խաղաղ բնույթի երաշխիքների դիմաց:

Трамп: сохранение сделки с Ираном выгодно России, но невыгодно США
Сохранение ядерной сделки с Ираном выгодно Москве, но невыгодно Вашингтону, заявил президент США Дональд Трамп.
«Я думаю, что он  хотел бы сохранить сделку по Ирану, поскольку это хорошо для России, они ведут бизнес с Ираном. Но это нехорошо для нашей страны и, в конечном итоге, нехорошо для всего мира», — сказал Трамп в интервью Fox News по итогам встречи с Путиным в Хельсинки.
Ранее Трамп заявил в одностороннем порядке о выходе из соглашения международного сообщества с Ираном, по которому с Тегерана сняли санкции в обмен на гарантии мирного характера его ядерной программы, передает РИА Новости.