Հայաստանի եւ Իտալիայի նախագահները հարգանքի տուրք են մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Պետական այցով Հայաստանում գտնվող Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլան եւ տիկին Լաուրա Մատարելլան Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի եւ տիկին Նունե Սարգսյանի ուղեկցությամբ այսօր այցելել են Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված հուշահամալիր:
Հայաստանի եւ Իտալիայի նախագահները հարգանքի տուրք են մատուցել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, ծաղկեպսակ դրել հուշակոթողին եւ ծաղիկներ խոնարհել անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլան եղեւնի է տնկել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի Հիշողությունների պուրակում:

Президенты Армении и Италии воздали дань уважения памяти жертв Геноцида армян
Находящийся в Армении с государственным визитом президент Италии Серджо Матарелла и госпожа Лаура Матарелла в сопровождении президента Республики Армения Армена Саркисяна и госпожи Нуне Саркисян сегодня посетили Цицернакаберд – Мемориальный комплекс, посвященный памяти жертв Геноцида армян.
Президенты Армении и Италии воздали дань уважения памяти жертв Геноцида, возложили венок к мемориалу и цветы – к Вечному огню, увековечивающему память невинных жертв.
Президент Италии Серджо Матарелла посадил ель в сквере Памяти Цицернакабердского мемориального комплекса.