Հարավային Օսիայի արտաքին գործերի նախարարը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը շնորհավորական ուղերձ է ստացել Հարավային Օսիայի արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Մեդոևից՝ Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ։
Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, նշվում է․
«Պետականության կայացման բոլոր փուլերում Արցախի արտաքին գործերի նախարարությունն ինտենսիվ և պատասխանատու կերպով իրականացրել է աշխատանքներ՝ ուղղված հանրապետության շահերի պաշտպանությանն ու խթանմանը, այսօր վստահորեն և հետևողականորեն իրագործում է իր առջև դրված խնդիրները՝ նոր մարտահրավերների և միջազգային ասպարեզում փոփոխությունների բարդ պայմաններում։ Լեռնային Ղարաբաղի դիվանագիտական ծառայությունն իր ամենօրյա ջանքերի շնորհիվ՝ հիմնված Արցախի ժողովրդի լավագույն բարոյական հատկանիշների և ավանդույթների վրա, ցուցաբերում է բարձր պրոֆեսիոնալիզմ, հետևողականություն և հավատարմություն՝ ընտրած ուղուն։
Համոզված եմ, որ Հարավային Օսիայի և Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև ստեղծված ամուր գործընկերային և բարիդրացիական հարաբերությունների զարգացումն այսուհետ ևս նպաստելու է մեր հանրապետությունների փոխգործակցության մակարդակի բարձրացմանը, երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանը՝ հանուն մեր երկրների և ժողովուրդների բարգավաճման։

Глава МИД Южной Осетии направил поздравительное послание в связи с 25-летием создания МИД Республики Арцах
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян получил поздравительное послание от министра иностранных дел Республики Южная Осетия Дмитрия Медоева в связи с 25-летием создания внешнеполитического ведомства Арцаха.
В поздравительном послании в частности отмечается:
"На всех этапах становления государственности Министерство иностранных дел Арцаха интенсивно и ответственно проводило работу по защите и продвижению интересов республики, уверенно и последовательно реализует свои задачи сегодня в непростых условиях новых вызовов и изменений международного поля. Дипломатическая служба Нагорного Карабаха своим ежедневным трудом, основанным на лучших нравственных качествах и традициях народа Арцаха, демонстрирует высокий профессионализм, последовательность и преданность выбранному пути.
Уверен, что развитие сложившихся между внешнеполитическими ведомствами Южной Осетии и Арцаха прочных партнерских и дружеских отношений будет и впредь способствовать повышению уровня взаимодействия наших государств, расширению двустороннего сотрудничества во имя мира и процветания наших стран и народов".