Թրամփը նոր նամակ է ստացել Կիմ Չեն Ընից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նոր նամակ է ստացել Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընից, հայտնում է Սպիտակ տունը։
Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը հայտարարել է, որ գրագրությունն ուղղված է Սինգապուրում առաջնորդների հանդիպման շարունակությանը եւ ստանձնած պարտավորությունների առաջմղմանը։
Թրամփը շնորհակալություն է հայտնել Կիմ Չեն Ընին նամակի համար եւ հանդիպման հույս է հայտնել. «Շնորհակալություն նախագահ Կիմ Չեն Ընին, որ նա պահել է խոսքը եւ սկսել է զոհված ամերիկյան զինվորների մնացորդների ուղարկումը հայրենիք։ Ես ընդհանրապես զարմացած չեմ, որ դուք այդ բարի գործն արեցիք։ Բացի այդ, շնորհակալություն ձեզ հաճելի նամակի համար՝ ես անհամբերությամբ սպասում եմ ձեզ հետ հանդիպմանը»,–գրել է Թրամփը  Twitter–ում։

US President Donald Trump received a new letter from North Korean leader Kim Jong Un Wednesday following up on their Singapore summit, the White House reported.
White House spokeswoman Sarah Sanders says the correspondence is "aimed at following up on their meeting in Singapore" and "advancing the commitments made" in the leaders' joint statement there.
Trump tweeted about the letter late on Thursday.
"Thank you to Chairman Kim Jong Un for keeping your word & starting the process of sending home the remains of our great and beloved missing fallen! I am not at all surprised that you took this kind action. Also, thank you for your nice letter - l look forward to seeing you soon!" Trump tweeted.