Թրամփը նոր նամակ է ստացել Կիմ Չեն Ընից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նոր նամակ է ստացել Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընից, հայտնում է Սպիտակ տունը։
Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը հայտարարել է, որ գրագրությունն ուղղված է Սինգապուրում առաջնորդների հանդիպման շարունակությանը եւ ստանձնած պարտավորությունների առաջմղմանը։
Թրամփը շնորհակալություն է հայտնել Կիմ Չեն Ընին նամակի համար եւ հանդիպման հույս է հայտնել. «Շնորհակալություն նախագահ Կիմ Չեն Ընին, որ նա պահել է խոսքը եւ սկսել է զոհված ամերիկյան զինվորների մնացորդների ուղարկումը հայրենիք։ Ես ընդհանրապես զարմացած չեմ, որ դուք այդ բարի գործն արեցիք։ Բացի այդ, շնորհակալություն ձեզ հաճելի նամակի համար՝ ես անհամբերությամբ սպասում եմ ձեզ հետ հանդիպմանը»,–գրել է Թրամփը  Twitter–ում։

Трамп получил новое письмо от северокорейского лидера
Президент США Дональд Трамп получил новое письмо от северокорейского лидера Ким Чен Ына, сообщил Белый дом.
Пресс-секретарь Белого дома Сара Сандерс  заявила,  что переписка «направлена на продолжение  встречи  лидеров в Сингапуре» и «продвижение взятых на себя обязательств».
Трамп поблагодарил Ким Чен Ына за письмо и выразил надежду на встречу. «Спасибо, председатель Ким Чен Ын за то, что вы сдержали слово и начали процесс отправки на родину останки погибших американских солдат (во время Корейской войны – ред.) Я вовсе не удивлен, что вы сделали это доброе дело. Кроме того, благодарю вас за приятное письмо - я с нетерпением жду встречи с вами!», - написал Трамп в Twitter.