Քննարկվել են հայ-հնդկական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Յոգեշվար Սանգվանին:
Վարչապետը կարևորել է երկու երկրների միջև հարաբերությունների շարունակական զարգացումը և ընդգծել, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմամբ ու խորացմամբ: Նիկոլ Փաշինյանն անհրաժեշտ է համարել առևտրատնտեսական կապերի խթանումը և այդ ուղղությամբ համապատասխան քայլերի իրականացումը:
Իր հերթին, Յոգեշվար Սանգվանը նշել է հայ-հնդկական պատմական կապերի փաստը և հավելել, որ դրանք ունեն զարգացման մեծ ներուժ: Նա վստահեցրել է, որ կներդնի հնարավոր բոլոր ջանքերը երկու երկրների միջև բազմակողմանի համագործակցությանը նոր թափ հաղորդելու համար:
Զրուցակիցները քննարկել են տնտեսության, այդ թվում՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, ինչպես նաև առողջապահության, կրթության և մշակույթի ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններին ու հեռանկարներին վերաբերող տարբեր հարցեր:

Обсуждены вопросы дальнейшего развития армяно-индийских отношений
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Индия в Республике Армения Йогешвара Сангвана.
Премьер-министр отметил важность продолжительного развития отношений между двумя странами и подчеркнул, что правительство Армении заинтересовано в расширении и углублении сотрудничества в различных сферах. Никол Пашинян посчитал необходимым содействие развитию торгово-экономических отношений и принятие соответствующих шагов в этом направлении.
Йогешвар Сангван, в свою очередь, констатировал наличие исторических армяно-индийских связей и добавил, что у них большой потенциал для развития. Посол заверил, что сделает все возможное, чтобы придать новый импульс многостороннему сотрудничеству между двумя странами.
Собеседники обсудили различные вопросы, связанные с возможностями и перспективами расширения сотрудничества в сферах экономики, в том числе информационных технологий, туризма, а также в сферах здравоохранения, образования и культуры.