Լարսի անցակետում որոշակի դրական փոփոխություն կա, սակայն հերթը դեռ առկա է. փոխնախարար
Լարսի անցակետում որոշակի դրական փոփոխություն կա: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել  ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ ռուսական հատվածում հերթը նվազել է, բեռնատարների մասով այն կազմում է 4 կմ, մարդատարների մասով՝ 7-8 կմ: «Գիշերը թողունակությունն արագացել է, սակայն, ամեն դեպքում, հերթը դեռ առկա է»,-նշել է Արմեն Փամբուխչյանը:
Ավելի վաղ նախարարի տեղակալը գրառում էր կատարել այն մասին, որ հայկական բեռնատարները օգոստոսի 5-ից արգելափակված են Լարսի անցակետում: Բեռնատարների շարասյունը հասնում է 6-7 կիլոմետրի: Նշվում  է, որ բեռնատարների մեծ մասը տեղափոխում է շուտ փչացող պտուղ-բանջարեղեն: Խնդրին բախված գործարարներն ու վարորդները պահանջում են պատկան մարմիններին՝ հարցին շտապ լուծում տալ, քանի որ իրենց կրած վնասները ժամ ժամի կրկնապատկվում են:

Замглавы минтранса Армении - о пробке на КПП "Верхний Ларс"
Заместитель министра транспорта, связи и информационных технологий Армении Армен Памбухчян на своей странице в социальной сети Facebook представил подробности о ситуации на КПП "Верхний Ларс", через который проходит единственная сухопутная дорога, связывающая Армению с Россией, передает Panorama.am.
По его словам, наметилась определенная позитивная динамика: с российской стороны очередь в районе таможенного пункта пропуска "Верхний Ларс" сократилась.
"По части грузовых автомобилей очередь достигает 4 км, легковых автомобилей – 7-8 км. Ночью пропускаемость ускорилась, но в любом случае, заторы пока наблюдаются", – сообщил замглавы Минтранса, пообещав в течение дня представлять обновленную информацию.
Ранее  Армен Памбухчян сообщил о проблемах на КПП "Верхний Ларс". "Протяженность затора с российской стороны достигает 9-10 км, с грузинской стороны же в очередь выстроились 200 грузовых автомобилей", – написал  5 августа замминистра.