Լևոն Մնացականյան ճշգրտել է Արցախի ԶՈւ գործողությունները իրադրության հավանական զարգացումների դեպքում
Օգոստոսի 6-ից 8-ը Պաշտպանության բանակի հարավային և հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված միավորումների, ինչպես նաև կենտրոնական ենթակայության զորամասերի հրամկազմի ներկայացուցիչները Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի ղեկավարությամբ տեղանքում իրականացրել են որոշակի աշխատանքներ, որոնք միտված էին ճշգրտելու միավորումների, զորամասերի և տարբեր ծառայությունների գործողությունները առաջադրված մարտական խնդիրների կատարման և իրադրության հավանական զարգացումների դեպքում:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տեղանքում իրականացվող աշխատանքները կարևորել է կոնկրետ իրավիճակի վերլուծության, հակառակորդի հավանական գործողությունների գնահատման և դրանց համապատասխան գործողությունների իրականացման համատեքստում` շեշտելով, որ յուրաքանչյուրի գործառութային պարտականությունների տեսական իմացությունը հանդիսանում է գործնականում այն կիրառելու կարևոր նախապայման:
Տեղանքում իրականացված աշխատանքների ընթացքում միավորումների, զորամասերի և համապատասխան ծառայությունների պատասխանատուները հանդես են եկել իրենց առաջադրված խնդիրներից ածանցվող զեկույցներով:
Ամփոփելով դաշտային երթի արդյունքները գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը հետագա անելիքների վերաբերյալ մասնակիցներին տվել է համապատասխան հանձնարարականներ ու ցուցումներ:

Министр обороны Арцаха понаблюдал за тем, как представители командного состава на местности выполнили задания
С 6 по 8 августа представители командного состава дислоцированных в южном и северном направлениях соединений, а также воинских частей центрального подчинения Армии обороны Республики Арцах под руководством министра обороны Республики Арцах, командующего Армией обороны, генерал-лейтенанта Левона Мнацаканяна на местности выполнили некоторые работы. Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу минобороны Республики Арцах.
Работы были нацелены на уточнение действий соединений, частей и разных служб при выполнении поставленных боевых задач и в случае определенного сценария развития событий.
Левон Мнацаканян отметил важность подобных мероприятий в контексте анализа конкретной ситуации, оценки вероятных действий противника и оказания соответствующего противодействия.
Он подчеркнул, что знание функциональных обязанностей в теории является важным предусловием их применения на практике. В ходе проведенных на местности работ ответственные выступили с докладами.