Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է «Ադրբեջանական ԽՍՀ-ից փախստականների համագումար» կազմակերպության համակարգողին
Օգոստոսի 8-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «Ադրբեջանական ԽՍՀ-ից փախստականների համագումար» հասարակական կազմակերպության համակարգող Մարիամ Ավագյանին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Ադրբեջանից հայ փախստականների հարցն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման համատեքստում։
Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է, որ Ադրբեջանը, լինելով ջարդերի, էթնիկ զտումների կազմակերպիչ, ինչպես նաև Արցախի դեմ ռազմական ագրեսիայի նախաձեռնող,  ամբողջական պատասխանատվություն է կրում ինչպես հայ, այնպես էլ ադրբեջանցի փախստականների առջև, ովքեր դարձել են պաշտոնական Բաքվի՝ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտությունը բռնի ուժով լուծելու քաղաքականության զոհերը։

Foreign Minister of Artsakh Received Coordinator of the "Congress of Refugees from the Azerbaijani SSR" NGO
On August 8, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received Coordinator of the "Congress of Refugees from the Azerbaijani SSR" NGO Mariam Avagyan.
During the meeting, the sides discussed the issue of Armenian refugees from Azerbaijan in the context of the Azerbaijan-Karabakh conflict settlement.
Masis Mayilian noted that Azerbaijan, as the organizer of the pogroms and ethnic cleansing, and as the initiator of the military aggression against Artsakh, bears full responsibility for both the Armenian and Azerbaijani refugees, who fell victim to the policy of official Baku on the settlement of the Azerbaijan-Karabakh conflict by force.