Սերգեյ Լավրովը կայցելի Թուրքիա
ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը օգոստոսի 13-14-ը կայցելի Անկարա Թուրքիայի դեսպանների եւ մշտական ներկայացուցիչների հավաքին մասնակցելու համար։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, փոխանցում է ՏԱՍՍ–ը։
Լավրովը կմասնակցի Թուրքիայի դեսպանների եւ միջազգային կազմակերպություններում մշտական ներկայացուցիչների հավաքին: Այս այցի շրջանակում նախատեսվում է Ռուսաստանի արտգործնախարարի ելույթը դեսպանների հավաքին, ինչպես նաեւ հանդիպում Թուրքիայի արտգործնախարարի հետ:
«Բանակցություններին հիմնականում ուշադրություն կդարձվեն միջազգային օրակարգի արդիական հարցերին, իրերի դրությանը Սիրիայի կարգավորման հարցում, Մերձավոր Արեւելքում, Անդրկովկասում, Կենտրոնական Ասիայում, Ուկրաինայում, Սեւծովյան տարածաշրջանում:

Сергей Лавров посетит Турцию
Глава МИД России Сергей Лавров 13-14 августа посетит Анкару для участия в Совещании послов и постоянных представителей Турции. Об этом сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, передает ТАСС.
Лавров примет участие в Совещании послов и постоянных представителей Турции при международных организациях. В рамках этого визита планируется выступление главы российского МИД на совещании послов, а также встреча с министром иностранных дел Турции.
«Основное внимание на переговорах будет уделено актуальным вопросам международной повестки дня, состоянию дел в сирийском урегулировании, на Ближнем Востоке, в Закавказье, в Центральной Азии, на Украине, в Черноморском регионе, - указала Захарова.