ՀՀ քաղաքացին Իրանից Արաքս գետով ապօրինի հատել է Արցախի պետական սահմանը
Արցախի Հանրապետության Գլխավոր դատախազությունից  օգոստոսի 10-ին ստացվել  է ձև 1 վիճակագրական քարտն այն մասին, որ օգոստոսի 5-ին ժամը 22:35-ի սահմաններում Քաշաթաղի շրջանի Ծոփաձոր սահմանամերձ գյուղի մոտ ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ուղեկալի կողմից հայտնաբերվել և ԱՀ ԱԱԾ բերման է ենթարկվել ՀՀ քաղաքացի:
Արցախի հանրապետության ոստիկանությունից տեղեկանում ենք, որ բերման ենթարկվածը ՀՀ Արմավիրի մարզի Մեծամոր քաղաքում հաշվառված, ազգությամբ եզդի, 1988թ. ծնված Ա.Ա-ն, ով Իրանի Իսլամական Հանրապետության տարածքից առանց սահմանված փաստաթղթերի Արաքս գետով ապօրինի հատել է Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը, փոխանցում է Panorama.am:

Гражданин Армении незаконно пересек границу Арцаха из Ирана
Близ села Цопадзор Кашатагского района Республики Арцах 5 августа, около 22:35, пограничными войсками Службы национальной безопасности (СНБ) Армении был обнаружен и в Службу национальной безопасности Арцаха был подвергнут приводу гражданин РА, передает Panorama.am.
Сообщение поступило в Полицию Арцаха из Генеральной прокуратуры 10 августа.
Как сообщают из Полиции Арцаха, подвергнутый приводу – прописанный в селе Мецамор Армавирской области Армении А.А. (1988 г.р, езид по национальности) с территории Ирана без надлежащих документов незаконно пересек госграницу Арцаха по реке Аракс.