Թրամփը պողպատի համար մաքսատուրքերը փրկություն է անվանել ԱՄՆ-ի արդյունաբերության համար
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը The Wall Street Journal-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ պողպատի համար մաքսատուրքերը փրկություն կդառնան պողպատաձուլական արդյունաբերության համար:
Թրամփը նշել է, որ իր ընտրության ժամանակ ամերիկյան պողպատաձուլական արդյունաբերությունն ԱՄՆ-ում խորը ճգնաժամի մեջ էր եւ կարող էր անհետանալ: Նրա կարծիքով՝ պողպատի գների կարճաժամկետ աճը, որը տեղի կունենա մաքսատուրքերի սահմանումից հետո, խնդիր չի դառնա ԱՄՆ տնտեսության համար:
«Գները հետո անպայման կընկնեն, իսկ ներկայիս քայլերը կարեւոր են ԱՄՆ ազգային անվտանգության համար»,- ասել է Թրամփը:

Трамп назвал пошлины на сталь спасением для промышленности США
Президент США Дональд Трамп в интервью газете The Wall Street Journal заявил, что пошлины на сталь станут спасением для американской сталелитейной промышленности.
Трамп отметил, что на момент его избрания сталелитейная промышленность США находилась в глубоком кризисе и могла исчезнуть. По его мнению краткосрочное повышение цен на сталь, которое произойдет из-за введения пошлин, не станет проблемой для американской экономики.
''Цены потом обязательно упадут, а нынешние меры важны для национальной безопасности США'', — сказал Трамп.
Впоследствии, считает Трамп, американские компании будут конкурировать на мировом рынке стали, передает Gazeta