Վարչապետն ընդունել է Գարո Արմենին և Թոնի Շաֆրազիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է գործարար, «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի հիմնադիր և խորհրդի ատենապետ Գարո Արմենին և մշակութային գործիչ Թոնի Շաֆրազիին, ով իր գործունեության ընթացքում համագործակցել է աշխարհահռչակ մի շարք արվեստագետների, այդ թվում՝ Էնդի Ուորհոլի, Ժան Միշել Բասկիայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում վարչապետին են ներկայացվել «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի գործունեությունը և առաջիկա ծրագրերը, այդ թվում՝ կրթության և մշակույթի ոլորտներում: Գարո Արմենը նշել է, որ նախատեսում են Լոռու մարզի Դեբեդ համայնքում գործող SMART նորարարական կրթական կենտրոնի ձևաչափով կենտրոններ ստեղծել նաև հանրապետության այլ համայնքներում, դրանցում ներգրավել դպրոցականներին և երիտասարդներին, ինչպես նաև բարձրակարգ մասնագետների: Կենտրոնում կուսուցանվեն նորագույն տեխնոլոգիաներ, օտար լեզուներ, արհեստներ, արվեստի տարբեր ճյուղեր և այլն: Գարո Արմենն անդրադարձել է նաև առողջապահության և այլ ոլորտներում նախատեսվող բիզնես ծրագրերին և նշել, որ սփյուռքի տարբեր գործարար շրջանակներ ևս դիտարկում են հայրենիքում ներդրումային նախագծերի իրականացման հնարավորությունները:
Կառավարության ղեկավարը ողջունել է «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի գործունեությունը և կարևորել սփյուռքի ներկայացուցիչների կողմից տարբեր ուղղություններով բիզնես ծրագրեր կյանքի կոչելու նախաձեռնությունները և ընդգծել, որ կառավարությունն իր քայլերով ստեղծում է անհրաժեշտ պայմաններ՝ բիզնես ծավալելու և շահույթ ստանալու համար: Միաժամանակ, Նիկոլ Փաշինյանը Գարո Արմենին առաջարկել է ներդրումային ծրագրերն իրականացնելու ուղղությամբ ակտիվորեն աշխատել ՀՀ կառավարության համապատասխան գերատեսչությունների հետ՝ դրանք արդյունավետ կերպով առաջ մղելու նպատակով:

Government Creates Favorable Conditions for Doing Business and Making Profits – PM Pashinyan
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received businessman, founder and chairman of the Children of Armenia Fund (COAF) Garo Armen and cultural figure Tony Shafrazi.
As ARMENPRESS was informed from the official website of the Prime Minister of Armenia, the guests presented to the PM the activities and future plans of the COAF to the PM. Garo Armen noted that they plan to establish innovative educational centers in other regions of Armenia like the SMART innovative center in Debed community of Lori Province and to involve in their works schoolchildren and young people, as well as highly qualified specialists. Modern technologies, foreign languages, arts and handicrafts will be taught at the centers. Garo Armen also talked about business projects in the sphere of healthcare and other spheres and added that different business circles of the Diaspora also observe the opportunities of making investments in Armenia.
The Head of the Executive welcomed the activities of the COAF and highlighted the initiatives of bringing to life various investment projects by the representatives of the Diaspora and underlined that the Government creates favorable conditions for doing business and making profits.