Մեկ շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 170 անգամ
Օգոստոսի 12-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 170 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Բացի հրադադարի ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 00:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդի 15 հոգանոց խումբը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: ՊԲ դիրքապահ ուժերը ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի նախահարձակ խմբի գործողությունները և վերջիններիս ետ շպրտել ելման դիրքեր: Ծավալված փոխհրաձգության ընթացքում ՊԲ-ն որևէ կորուստ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են իրենց կամքը պարտադրել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На арцахско-азербайджанской границе в период 12-18 августа противник нарушил режим прекращения огня около 170 раз, сообщает "Новости-Армения" со ссылкой на пресс-службу арцахского оборонного ведомства.
За этот период по армянским позициям было произведено более 1500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Помимо вышеуказанных нарушений, была пресечена попытка нападения противника на боевой пост Армии обороны. Как сообщает пресс-служба министерства, 17 августа около полуночи группа в составе 15-ти человек со стороны противника совершила попытку нападения в направлении одного из боевых постов, расположенного на северном участке границы.
Оборонительные подразделения Армии обороны своевременно обнаружили действия атакующей группы противника и отбросили ее на исходные позиции. В ходе произошедшей перестрелки Армия обороны каких-либо потерь не понесла.
"Передовые отряды Армии обороны продолжают принуждать свою волю на передовой и уверенно несут боевое дежурство". - говорится в сообщении оборонного ведомства Арцаха.