Ջավախքը նոր նահանգապետ ունի
Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հրամանագրով Բեսիկ Ամիրանաշվիլին նշանակվել է Սամցխե-Ջավախքի նահանգապետ։
Jnews-ը գրում է, որ Բեսիկ Ամիրանաշվիլին ծնվել է 1985 թ.-ի օգոստոսի 28-ին Թբիլիսիում: 2007 թ.-ին ավարտել է Թբիլիսիի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: Աշխատել է Թբիլիսիի Օդանավակայանի անվտանգության տեսուչ, տարբեր պաշտոններ է զբաղեցրել Վրաստանի ՆԳՆ-ում: 2016-2017 թթ.-ին նույնպես եղել է Ներքին գործերի նախարարի տեղակալ:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 26-ին Վրաստանի վարչապետը պաշտոնանկ է արել 5 նահանգապետերի, այդ թվում Սամցխե-Ջավախքի:

Это - 33-летний Бесик Амиранашвили, который родился в Тбилиси 28 августа 1985 года. В 2007 году закончил Тбилисский государственный университет, юридический факультет. Работал инспектором по безопасности аэропорта Тбилиси, занимал разные должности в разных регионах в структуре министерства внутренних дел Грузии. Также был заместителем министра МВД в 2016-2017 году.
Женат, имеет одного ребенка.
Напомним, что 26 июля премьер-министр Грузии освободил от должности губернаторов 5 регионов, в том числе и губернатора Самцхе-Джавахети.