Ադրբեջանը դիմել է Ինտերպոլին` Դեն Բիլզերյանի նկատմամբ հետախուզում հայտարարելու համար
Ադրբեջանը դիմում է ուղղել Ինտերպոլ Արցախ այցելած միլիոնատեր Դեն Բիլզերյանին նկատմամբ միջազգային հետախուզում հայտարարելու համար։
Այդ մասին հայտնում է Նովոստի–Արմենիա-ն` հղում անելով հանրապետության գլխավոր դատախազությանը։
Բիլզերյանն օգոստոսի 27–ին Հայաստան է ժամանել քաղաքացիություն ստանալու համար։ Նույն օրը նա ստացել է հայկական անձնագիր և միանգամից հաշվառման է կանգնել հանրապետության զինված ուժերում։ Օգոստոսի 28–ին նա ուղղաթիռով մեկնել է Արցախ։
Ադրբեջանը 2013 թ.–ից այսպես կոչված «սև ցուցակում» է ներառում Արցախ այցելած անձանց։ Այդ ցուցակում ներառված են տարբեր երկրների պատգամավորներ , քաղաքական գործիչներ, լրագրողներ, ուսանողներ, նկարիչներ, արտիստներ։–0–

Азербайджан обратился в Интерпол - за поимкой Дэна Билзеряна
Азербайджан направил в Интерпол обращение для объявления в международный розыск посетившего Арцах американского миллионера Дэна Билзеряна, которого считают "королем покера и Инстаграмма". Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на Генпрокуратуры АР.
Билзерян прилетел 27-го августа в Армению за гражданством. В тот же день он получил армянский паспорт и сразу же был поставлен на учет в ВС республики. 28-го августа Билзерян нпобывал в Арцахе.
Азербайджан с 2013 года включает в так называемый "черный список" лиц, посетивших Арцах. В списке находятся депутаты парламентов различных стран, политики, журналисты, студенты, художники, артисты.