Գերմանիայի արտգործնախարարը կայցելի Թուրքիա
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Հայկո Մաասը սեպտեմբերի 5-6-ը կայցելի Թուրքիա: Այս մասին, ինչպես հայտնում է թուրքական Anadolu գործակալությունը, հայտնել են Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունից:
Այցի ընթացքում նա կհանդիպի Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի, Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և մեջլիսի խոսնակ Բինալի Յըլդըրըմի հետ:
«Քննարկվելու են թուրք-գերմանական հարաբերություններին, Եվրամիությանը Թուրքիայի անդամակցելուն, ինչպես նաև ներկա տարածաշրջանային և միջազգային խնդիրներին առնչվող հարցեր»,- նշվում է հայտարարության մեջ:

German FM Will Pay Working Visit to Turkey
Germany's Foreign Minister Heiko Maas will pay a working visit to Turkey on Sept. 5-6, Anadolu reports, referring to the Turkish Foreign Ministry's statement.
During his visit, Maas will meet with his Turkish counterpart Mevlut Cavusoglu, and will be received by President Recep Tayyip Erdogan and Parliament Speaker Binali Yildirim.
"Turkish-German bilateral relations, our EU process and current regional and international issues will be on the agenda of the meetings," the statement said.
It also said Cavusoglu and Maas will participate in the opening ceremony of the German Lyceum’s new academic year to mark its 150th year anniversary in Istanbul.