Նախագահ Սարգսյանը ծանոթացել է «ՊիքսԱրտ» ընկերության գործունեությանն ու ծրագրերին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է «ՊիքսԱրտ» ընկերություն, ծանոթացել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում գործող ընկերության ծրագրերին ու գործունեությանը:
Շրջայցի ընթացքում «ՊիքսԱրտ»-ի համահիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ավոյանն ու գլխավոր տնօրեն Միքայել Վարդանյանը նախագահին են ներկայացրել ընկերության գործունեության առանձնահատկությունները, կառավարման համակարգի մոտեցումները, կառուցվածքը, ընդհանուր քաղաքականությունը, ինչպես նաեւ PicsArt հավելվածի հնարավորությունները: Նշվել է, որ ներկայումս հավելվածը 30 լեզվով հասանելի է ամբողջ աշխարհում՝ iOS, Android եւ Windows հարթակներում: Հավելվածն ամսական 100 միլիոնից ավելի ակտիվ օգտատեր է ունենում, ովքեր ստեղծում եւ վերափոխում են մոտ մեկ միլիարդ պատկեր եւ տեսանույթ։
Նախագահը ծանոթացել է ընկերության պայմաններին, զրուցել աշխատակիցների հետ, հետաքրքրվել նրանց կատարած աշխատանքով:
Շրջայցից հետո նախագահ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ընկերության ղեկավարների հետ, որի ընթացքում անդրադարձ է եղել Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման միտումներին ու հեռանկարներին, հայաստանյան ստարտափերի հետ համագործակցությանը:
Ներկայացվել են նաեւ ընկերության հետագա գործունեության ուղղությունները, միջազգային համագործակցության ներկա իրավիճակն ու ընդլայնման ծրագրերը, ինչպես նաեւ ընկերության կողմից իրականացվող կրթական ծրագրերն ու կրթական հաստատություների հետ համագործակցության խնդիրները:

Президент Армении посетил компанию PicsArt
Президент Армении Армен Саркисян 7 сентября посетил компанию PicsArt , ознакомился с программами и деятельностью компании IT-сферы, сообщает пресс-служба президента Армении.
В ходе визита исполнительный директор и соучредитель компании Ованнес Авоян и гендиректор Микаел Варданян представили президенту особенности деятельности компании, подходы системы управления, структуру, общую политику, а также возможности приложения PicsArt.
Было отмечено, что приложение в настоящее время доступно во всем мире на 30 языках – для iOS, Android и Windows. Число активных пользователей приложения ежемесячно превышает 100 млн.
Президент Армении ознакомился с условиями компании, побеседовал с сотрудниками, поинтересовался выполняемой ими работой.
Затем Армен Саркисян встретился с руководством компании, в ходе которой коснулся тенденций и перспектив развития сферы информационных технологий в Армении, сотрудничества с армянскими стартапами.