Ավտովթարի զոհ է դարձել Աբխազիայի վարչապետը
Աբխազիայում տեղի ունեցած ավոտվթարի հետևանքով զոհվել է երկրի վարչապետ Գենադի Գագուլիան, հայտնում է Ինտերֆաքսը՝ մանրամասնելով, որ ավտոշարասյունը, որում գտնվում էր կառավարության ղեկավարը, վերադառնում էր Սիրիայից: Գագուլիան Սիրիայում էր գտնվում պետական այցով:
Ներքին գործերի նախարարության տվյալներով՝ Գագուլիային տեղափոխող մեքենան բախվել է փողոցի հանդիպակաց մասով շարժվող փոխադրամիջոցի հետ, որի ղեկին եղել է Աբխազիայի քաղաքացի:
Գլխավոր դատախազության տվյալներով՝ դժբախտ պատահարի մեղավորը՝ մյուս մեքենայի վարորդը, եղել է թմրանյութի ազդեցության տակ: Հայտնի է, որ կասկածյալի արյան անալիզի արդյունքների համաձայն՝ նրա օրգանիզմում ալկոհոլ չի հայտանբերվել, սակայն թմրանյութ է եղել:
Հիշեցնենք, որ Գենադի Գագուլիան ծնվել է 1948թ. հունվարի 4-ին: 1995-1997 և 2002-2003թթ.-ին եղել է Աբխազիայի Նախարարների խորհրդի նախագահ: 2003-2004թթ.-ին եղել է Աբխազիայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը: Նա վարչապետի պաշտոնում է  նշանակվել 2018թ.:

В результате ДТП погиб премьер-министр Абхазии
Премьер-министр Абхазии Геннадий Гагулия погиб в результате ДТП в Гудаутском районе, сообщает "Интерфакс".
Кортеж, в котором следовал глава правительства республики, ехал из аэропорта. Гагулия возвращался из Сирии, где с государственным визитом находился президент Абхазии. Авария произошла в Гудаутском районе.
В МВД Абхазии сообщается также, что водитель автомобиля ВАЗ-2109, столкнувшегося с машиной премьер-министра Абхазии Геннадия Гагулия в субботу вечером, был под действием наркотиков.
Гагулия родился в 1948 году. Он уже занимал должность премьер-министра Абхазии в 1995-1997 гг и 2002-2003 гг. В 2003-2004 годах являлся руководителем администрации президента Абхазии, с 2004 года до назначения премьер-министром являлся президентом торгово-промышленной палаты республики.