Պուտինն Ադրբեջան կայցելի սեպտեմբերի 25-ին
Պուտինը Բաքու կայցելի  սեպտեմբերի 25-ին: Այս մասին հայտնել է ԱՊՀ, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հարցերով ՌԴ պետդումայի հանձնաժողովի ղեկավար Լեոնիդ Կալաշնիկովը «Ռուս-ադրբեջանական հարաբերությունների նոր փուլ» թեմայով տեսակամրջի ժամանակ հայտնել է ՝ Բաքու կատարելիք այցելության ամսաթիվը: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Eadaily»-ն:
«Վլադիմիր Պուտինի Ադրբեջան կատարելիք այցի շրջանակում սեպտեմբերի 25-ին տեղի կունենա երկու նախագահների՝ Իլհամ Ալիևի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը, որի ընթացքում կքննարկվեն Սոչիում սեպտեմբերի 1-ին տեղի ունեցած բանակցությունների ընթացքում պայմանավորված մի շարք հարցեր»,-նշել է Կալաշնիկովը:

Путин совершит визит в Азербайджан 25 сентября
Президент России Владимир Путин 25 сентября посетит с визитом Азербайджан, сообщил сегодня председатель Комитета Госдумы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Леонид Калашников, передает ''Eadaily''
''Президенты Азербайджана и России Ильхам Алиев и Владимир Путин в рамках визита российского лидера в Баку 25 сентября проведут рабочую встречу, которая будет шлифовать те вопросы, о которых стороны договорились или недоговорили в ходе переговоров 1 сентября в Сочи'', - сказал Калашников в понедельник, 10 сентября, в ходе видеомоста Баку-Москва.