Ալֆորվիլ քաղաքում մեկնարկել են «Ֆրանսիայում Արցախի օրերի» շրջանակներում միջոցառումները
Սեպտեմբերի 8-ին Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքում  մեկնարկել են միջոցառումները՝ «Ֆրանսիայում Արցախի օրեր» փառատոնի շրջանակներում, որոնք կշարունակվեն մինչ սեպտեմբերի 17-ը:
Հանդիսավոր բացման արարողությանը մասնակցել են Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, Ալֆորվիլի քաղաքապետ Միշել Ժերշինովիչը,  Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի անդամ, ԱԺ պատգամավոր Լյուկ Կարվունասը, Ալֆորվիլի քաղաքային խորհրդի անդամներ, ոչ կառավարական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, լրագրողներ:
Բացման արարողության ընթացքում Ֆրանսիայում ԱՀ ներկայացուցիչը ՀՅԴ՝ Ալֆորվիլի տեղական մարմնի ղեկավար Կարո Խաչիկյանին հանձնեց ԱՀ «Երախտագիտություն» մեդալը՝ Ֆրանսիայի և Արցախի միջև բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում ունեցած ավանդի համար:
Ալֆորվիլում նախատեսվում են Արցախին նվիրված լուսանկարների և գծանկարների ցուցահանդեսներ, վավերագրական ֆիլմերի ցուցադրություններ, ինչպես նաև դասախոսություններ՝ Արցախում առկա իրավիճակի շուրջ։
2017 թ. նոյեմբերի 20-ին բարեկամության հռչակագիր է ստորագրվել Արցախի Հանրապետության Բերձոր և Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքների միջև:

В городе Альфорвиль стартовали мероприятия в рамках "Дней Арцаха во Франции"
8 сентября  в рамках фестиваля «Дни Арцаха во Франции» во французском городе Альфорвиль  стартовали мероприятия, которые  продолжатся до 17 сентября.
В торжественной церемонии открытия  участвовали  Постоянный представитель Республики Арцах во Франции Ованнес Геворгян,  посол Республики Армения Асмик  Толмаджян,  мэр города Альфорвиль Мишель  Жершинович,  член Круга дружбы «Франция-Арцах», депутат НС Люк  Карвунас,  члены городского совета Альфорвиля,  представители неправительственных организаций, журналисты.
На церемонии открытия   Постоянный представитель Республики Арцах во Франции  вручил  руководителю  местного органа АРФД Дашнакцутюн в Арфольвиле Каро Хачикяну медаль Республики Арцах «Благодарность» за вклад в укрепление дружественных отношений между Францией и Арцахом.
В Арфольвиле запланирована  экспозиция  фотографий и графических работ, показ документальных фильмов, посвященных Арцаху, а также проведение лекций по ситуации в республике.
20 ноября 2017г.  была подписана Декларация о дружбе  между городом Бердзор Республики Арцах и  французским городом Альфорвиль.