Վարչապետն ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ադյուտանտ-գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Լի Թաֆանելիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Կանզաս նահանգի ադյուտանտ-գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Լի Թաֆանելիին:
Վարչապետը ողջունել է ՀՀ զինված ուժերի և Կանզասի ազգային գվարդիայի միջև 15-ամյա արդյունավետ համագործակցությունը՝ ընդգծելով, որ այն նպաստում է Հայաստանի և Կանզաս նահանգի միջև գործընկերության ամրապնդմանը և ընդհանրապես ՀՀ-ԱՄՆ փոխհարաբերությունների զարգացմանը:
Լի Թաֆանելին բարձր է գնահատել ՀՀ զինված ուժերի և Կանզասի ազգային գվարդիայի միջև փոխգործակցության մակարդակը և վերահաստատել այն էլ ավելի խորացնելու ու սերտացնելու պատրաստակամությունը:
Ընդգծելով փոխշահավետ գործընկերությունը շարունակելու կարևորությունը՝ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել դրա ընդլայնման հեռանկարների շուրջ:

Пашинян принял генерал-адъютанта штата Канзас, командующего Национальной гвардией штата, генерал-майора Ли Тафанелли
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял сегодня генерал-адъютанта штата Канзас (США), командующего Национальной гвардией штата, генерал-майора Ли Тафанелли.
Премьер-министр поприветствовал 15-летнее эффективное сотрудничество между Вооруженными Силами Республики Армения и Национальной гвардией Канзаса, подчеркнув, что оно способствует укреплению партнерства между Арменией и Канзасом и развитию отношений между Арменией и Соединенными Штатами в целом.
Ли Тафанелли высоко оценил уровень сотрудничества между ВС Армении и Национальной гвардией Канзаса и подтвердил готовность еще больше углубить и расширить его.
Подчеркнув важность продолжения взаимовыгодного партнерства, собеседники обменялись мнениями о перспективах его расширения.