Ադրբեջանը կրկին լայնամասշտաբ զորավարժություններ կիրականացնի
Ադրբեջանը սեպտեմբերի 17-22-ը կանցկացնի լայնամասշտաբ օպերատիվ-տակտիկական զորավարժություններ, որոնցում կներգրավվի ավելի քան 20 հազար զինծառայող, ավելի քան 200 միավոր տանկեր և այլ զրահատեխնիկա, ավելի քան 120 միավոր հրթիռա-հրետանային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներ, համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգեր, ականանետեր, մինչև 30 միավոր բանակային և առաջնագծային տարբեր նշանակության ավիացիա:
«Զորավարժությունների ընթացքում կմշակվի տանկերի միջոցով թշնամու դիրքերի ճեղքումը, հայկական զորախմբերի ջախջախումը Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում…», - ասվում է Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունում: Նշվում էր, որ զորավարժությունները կանցկացվեն պաշտպանության նախարար գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի անմիջական ղեկավարությամբ:
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանը վերջին լայնամասշտաբ զորավարժություններն իրականացրել է սույն թվականի հուլիսի 2-6-ը:

В Азербайджане снова пройдут широкомасштабные военные учения
В Азербайджане с 17 по 22 сентября пройдут широкомасштабные оперативно-тактические учения с привлечением различных видов, родов и специальных войск, объединений и соединений азербайджанской армии, сообщает haqqin.az.
К учениям, которые пройдут под руководством министра обороны генерал-полковника Закира Гасанова будут привлечены свыше 20 000 военнослужащих личного состава, свыше 200 единиц танков и другой бронетехники, свыше 120 ракетно-артиллерийских установок разного калибра, реактивных систем залпового огня и минометов, до 30 единиц армейской и фронтовой авиации различного назначения.
"В ходе учений будут отрабатываться прорыв вражеской обороны с помощью танков, разгром армянских военных группировок и сил на передовой на территории Карабаха", - говорится в заявлении минобороны Азербайджана.
Напомним, что со 2 по 6 июля в Азербайджане прошли предыдущие широкомасштабные учения азербайджанской армии.