Ադրբեջանցի իրավապաշտպանի` հայերի հետ ունեցած ընթրիքը զայրույթ է առաջացրել Ադրբեջանում
Վարշավայում սեպտեմբերի 10-ից մեկնարկած ԵԱՀԿ մարդու իրավունքների, օրենքի գերակայության ու ժողովրդավարության վերաբերյալ տարեկան համաժողովին մասնակցել է նաև ադրբեջանցի իրավապաշտպան Էմին Հուսեյնովը:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում են ադրբեջանական իշխանամետ լրատվամիջոցները:
Մշտապես ալիևյան ռեժիմի քննադատությամբ աչքի ընկնող Հուսեյնովը Վարշավայում հանդիպել է Լեհաստանի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ, խորհրդակցություններ ունեցել հայկական հասարակական կազմակերպությունների հետ:
Հանդիպումներից հետո ադրբեջանցի իրավապաշտպանը հայերի հետ ճաշել է Վարշավայում գտնվող Golden Apricot ռեստորանում, որը հայերի սիրելի վայրն է:
Իրավապաշտպանի` հայերի հետ ունեցած ընթրիքը զայրույթ է առաջացրել Ադրբեջանի իշխանական և հասարակական շրջանակներում, ինչն իր արտահայտությունն է գտել մամուլում:
Այս ամենը ևս մեկ անգամ վկայում է, որ միջազգային ամբիոններում ադրբեջանական իշխանությունների կողմից քարոզվող «հանդուրժողականությունն» ամբողջությամբ կեղծիք է:

Azerbaijani Human Right Activist Is Being Blamed for Having Dinner with Armenians
Azerbaijani human rights activist Emin Huseynov attended the OSCE Annual Conference on human rights, the rule of law and democracy that kicked off on September 10 in Warsaw, ARMENPRESS reports Azerbaijani pro-governmental media outlets inform.
Huseynov, who is famous for regularly criticizing the Aliyev regime, met in Warsaw with the representatives of the Armenian community of Poland and had consultations with the Armenian NGOs.
After the meeting Emin Huseynov had dinner with Armenians at Golden Apricot restaurant in Warsaw, which is the beloved place of Armenians.
This became a reason of wrath among the Azerbaijani pro-governmental circles, reflected in media.
This shows that the "tolerance" propagated by Azerbaijani leadership in international arenas is a complete falsehood.