Բակո Սահակյանն ընդունել է Արարատ Միրզոյանին
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել է Արցախի եւ Հայաստանի տնտեսական համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Երկուստեք կարեւորվել է հայկական երկու պետությունների միջեւ տնտեսական սերտ համագործակցության շարունակական խորացումն ու ընդլայնումը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական - Արցախի Հանրապետության Նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Արայիկ Հարությունյանը։

Karabakh: Meeting with First Vice-Premier of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan
On 15 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the first vice-premier of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan.
A broad range of issues related to the economic cooperation between Artsakh and Armenia was discussed. Both sides highlighted continuous deepening and expanding close economic cooperation between the two Armenian states.
Artsakh Republic state minister Grigori Martirosyan, advisor to the Artsakh Republic President - Artsakh Republic President's representative at large Arayik Haroutyunyan partook at the meeting.