Թրամփի որդին Օբամային անվանել է Ամերիկայի «լավագույն վաճառական»
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի որդին՝ Թրամփ կրտսերը, հայտարարել է, որ իր հետաքրքրությունն է առաջացրել երկրի նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի ելույթը Կոնգրեսի ընտրարշավում, հայտնում է Breitbart News-ը:
Ընդ որում՝ նա Օբամային անվանել է «լավագույն սեյլզմեն»՝ ակնարկելով ինչպես արտաքին, այնպես էլ ներքին քաղաքականության ձախողումները լավ «վաճառելու» նրա ունակությունը:
«Օբաման, անկասկած, մեր լավագույն սեյլզմենն է: Սթափ դատող մարդկանցից ոչ մեկը չի կարծում, որ նա մեր տնտեսության եւ արտաքին քաղաքականության համար որեւէ լավ բան է արել: Բոլորը տեսել են, որ նրա գործողությունները Ամերիկային վտանգի են ենթարկել եւ մեզ ավելի թույլ դարձրել: Ամեն անգամ, երբ նա «կարմիր գիծ» էր նշում, մյուս երկրներն այն հատում էին: Նա դա նորից էր նկարում, եւ նրանք այն նորից էին հատում»,- ասել է Թրամփ կրտսերը:

Сын Трампа назвал Обаму ''лучшим продавцом'' Америки
Сын президента США Дональд Трамп-младший заявил, что его заинтриговало вступление экс-президента Барака Обамы в избирательную компанию в конгресс, сообщает РБК со ссылкой на  Breitbart News.
При этом он назвал Обаму ''лучшим сейлзменом'', намекнув на его умение хорошо ''продать'' провалы как во внешней, так и во внутренней политике.
''Без сомнения, он Обама наш лучший сейлзмен. Никто из думающих людей не считает, что он сделал что-то хорошее для нашей экономики и для нашей внешней политики. Все видели, что его действия подвергали Америку риску и делали нас слабее. Каждый раз, когда он обозначал ''красную линию'', другие страны пересекали ее. Он рисовал ее снова, и они снова переступали ее'', — сказал Трамп-младший.