Թրամփի որդին Օբամային անվանել է Ամերիկայի «լավագույն վաճառական»
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի որդին՝ Թրամփ կրտսերը, հայտարարել է, որ իր հետաքրքրությունն է առաջացրել երկրի նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի ելույթը Կոնգրեսի ընտրարշավում, հայտնում է Breitbart News-ը:
Ընդ որում՝ նա Օբամային անվանել է «լավագույն սեյլզմեն»՝ ակնարկելով ինչպես արտաքին, այնպես էլ ներքին քաղաքականության ձախողումները լավ «վաճառելու» նրա ունակությունը:
«Օբաման, անկասկած, մեր լավագույն սեյլզմենն է: Սթափ դատող մարդկանցից ոչ մեկը չի կարծում, որ նա մեր տնտեսության եւ արտաքին քաղաքականության համար որեւէ լավ բան է արել: Բոլորը տեսել են, որ նրա գործողությունները Ամերիկային վտանգի են ենթարկել եւ մեզ ավելի թույլ դարձրել: Ամեն անգամ, երբ նա «կարմիր գիծ» էր նշում, մյուս երկրներն այն հատում էին: Նա դա նորից էր նկարում, եւ նրանք այն նորից էին հատում»,- ասել է Թրամփ կրտսերը:

Donald Trump’s son said he is thrilled that former President Barack Obama is active on the 2018 midterm campaign trail.
“Without question, he’s our best salesman,” Trump Jr. said of Obama on Breitbart News, hinting at former president’s ability “to sell” the failures in foreign and domestic policy.
“No one with a brain actually believes he did anything good for our economy or for our foreign policy. Everyone saw that anything he did basically put America at risk and made us weaker. Every time he drew a red line, other countries walked all over it. He did it again, and they walked all over it,” he said.