Թերեզա Մեյը «զայրացած» է իր առաջնորդության մասին խոսակցությունների պատճառով
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը «զայրացած» է իր առաջնորդության առիթով խոսակցությունների պատճառով, նա այս մասին հայտարարել է Բորիս Ջոնսոնի հետ դեբատների ժամանակ, հայտնում է Press Аssociation-ը:
«Ես մի փոքր զայրացած եմ, այս դեբատները իմ ապագայի մասին չեն, այս դեբատները Միացյալ Թագավորության ժողովրդի ապագայի մասին են: Դա այն է, ինչի վրա կենտրոնացած եմ, եւ դրա վրա պետք է կենտրոնանան բոլորը»,- նշել է երկրի վարչապետը:
Թերեզա Մեյը հավելել է, որ ցանկանում է Brexit-ից հետո ԵՄ-ի հետ փոխհարաբերություններում լավ պայմանների հասնել, քանի որ դա կարեւոր է Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացիների, այլ ոչ թե իր համար:

Тереза Мэй ''раздражена'' разговорами о своем лидерстве
Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй ''раздражена'' разговорами по поводу ее лидерства, об это она заявила во время дебатов с Борисом Джонсоном, пишет Press Аssociation.
''Я немного раздражена, эти дебаты не о моем будущем, это дебаты о будущем народа Соединенного Королевства. Это то, на чем я сосредоточена и на этом должны быть сосредоточено все'', отметила премьер.
Тереза Мэй добавила, что хочет добиться хороших условий во взаимоотношениях с ЕС после Brexit, так как это важно для граждан Великобритании, а не для нее самой.