Ադրբեջանի զինուժը կրակել է ՀՀ ՊՆ 3-րդ բանակային կորպուսի ուղղությամբ
Ադրբեջանի զինուժը սեպտեմբերի լույս 16-ի գիշերը, ընդհանուր առմամբ, կրակ է բացել ոչ թե Տավուշի մարզի Կոթի գյուղի, այլ ՀՀ պաշտպանության նախարարության 3-րդ բանակային կորպուսի ուղղությամբ։ Ադրբեջանական կողմը կրակել է հիմնականում հրաձգային զենքերով, նաև մեծ՝ մինչև 12,7 մմ տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներով։ Հայկական կողմն իր գործողություններով լռեցրել է հակառակորդին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ադրբեջանական կողմի կեսգիշերին, 40 րոպե տևած գնդակոծության հետևանքով ոտքի շրջանում թեթև վիրավորվել է Կոթիի բնակիչ Սուրեն Սեփխանյանը (ծնված՝ 1957թ.): Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Ադրբեջանական զինուժը սեպտեմբերի 14-ին գնդակոծել էր Տավուշի մարզի Չինարի գյուղը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Չինարի համայնքի ղեկավար Սամվել Սաղոյանը հայտնել էր, որ սեպտեմբերի 14-ի առավոտից լարվածություն է եղել հենակետերում, այնուհետև 20:30-ից մեկ ժամ տևողությամբ կրակել են գյուղի ուղղությամբ:
«Կրակում էին խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից: Երկու տուն է թեթևակի վնասվել, առանձնակի բան չկա: Սահմանին մինչև 00:30-01:00 շարունակել է լարված մնալ, որից հետո մինչ այս պահը իրավիճակը հանգիստ է»,- մանրամասնել էր Սաղոյանը:

Арцрун Ованнисян: ВС Азербайджана стреляли в направлении 3-го армейского корпуса
В ночь на  16 сентября  азербайджанские  ВС открыли огонь не  в сторону села Коти Тавушской  области,  главным образом они  стреляли в направлении  3-го армейского корпуса  МО РА. Стреляли   в основном из стрелковых орудий. Своими действиями армянская сторона заставила противника замолчать.
Об этом в  беседе с "Арменпресс" сказал пресс-секретарь МО РА Арцрун Ованнисян.
В  результате начавшегося в полночь 40-минутного обстрела легкое  ранение  в  ногу получил житель села Коти Сурен Сепханян (1957 г/р). Его жизни ничто не  угрожает.
Азербайджанские  ВС 14 сентября  обстреляли приграничное  село Чинари  Тавушской  области.
В  беседе с Арменпресс глава  общины  Самвел Сагоян сообщил, что с утра 14 сентября  на опорных пунктах наблюдалась напряженность, а с 20:30 часов в  течение  часа село обстреливали.
"Стреляли из крупнокалиберных орудий. Повреждено два дома.  В промежутке 00:30-01:00 часов было особенно напряженно, но сейчас остановка спокойная", - сказал Сагоян.