Հնարավոր է Թրամփը հայտարարի Չինաստանից ներմուծման նոր սակագներ սահմանելու մասին
Երկուշաբթի՝ սեպտեմբերի 17-ին, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, հնարավոր է, եւս 200 մլրդ դոլարի մաքսատուրքեր սահմանի ԱՄՆ ներմուծվող չինական ապրանքների համար, հայտնում է The Wall Street Journal-ը:
Պարբերականը նշում է, որ մաքսատուրքերը, հավանաբար, կսահմանվեն 10, այլ ոչ թե 25 տոկոսի չափով, ինչի մասին Թրամփը զգուշացրել էր ավելի վաղ:
Պարբերականը հայտնում է, որ այս մասին, հնարավոր է, կհայտարարվի, չնայած կողմերը պայմանավորվել էին առեւտրային հակասությունների շուրջ բանակցություններ վարել, որոնք առաջացել էին ԱՄՆ-ի կողմից չինական արտահանման սակագների բարձրացմամբ:
Միացյալ Նահանգներն ավելի վաղ չինական ապրանքների համար արդեն սահմանել էր 50 մլրդ դոլար գումարի մաքսատուրքեր, Պեկինը պատասխանել էր ամերիկյան ապրանքների համար հայելային սակագներով:

Trump to Annouce Tariffs on $200 Billion in Chinese Goods
The U.S. President Donald Trump will announce new tariffs on $200 billion in Chinese goods on Monday, CNN  reported quoting The Wall Street Journal reported.
According to the Journal, the tariffs are expected to be set at around 10%, according to people familiar with the matter, a lower level than the possibility of 25% tariffs previously floated by the administration.
Earlier U.S. imposed 25% tariffs on $50 billion worth of Chinese goods, and Beijing responded by similar measures. Beijing has pledged to hit back again with tariffs on another $60 billion of US exports, including meat, coffee, furniture and auto parts.