Չենք կարող նախատեսել, որ այսպես հապճեպ Փաշինյան-Թրամփ հանդիպում տեղի կունենա. ԱԳ նախարար
Այս գործընթացը պահանջում է ժամանակ. Կառավարությունում լրագրողների հետ ճեպազրույցին ասաց ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե Փաշինյան- Թրամփ հանդիպում նախատեսվում է, թե ոչ:
«Մենք աշխատում ենք Միացյալ Նահանգների հետ, ունենք բավականին տարբեր հարթակներ՝ միասին աշխատելու, և այդ հարցը պետք է գա, հասնի իր հանգուցալուծմանը», - ասաց նա:
Ըստ ՀՀ ԱԳ նախարարի՝ մոտակա ժամանակներս կլինեն տարբեր հանդիպումների մասին տեղեկություններ: «Կլսեք այդ հանդիպումների մասին տարբեր մակարդակներով։ Ներկայումս չենք կարող նախատեսել, որ այսպես հապճեպ հանդիպում կունենա»,- ասաց նա, գրում է Tert.am-ը:
Զոհրաբ Մնացականյանը հրաժարվեց մեկնաբանել հարցը, որը վերաբերում էր նախկին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությանը, թե վարչապետին մոլորության մեջ են գցել՝ ասելով, որ Արցախի հակամարտության կարգավորման հարցով առկա է մի տարբերակ, որտեղ Արցախի կարգավիճակի մասին ընդհանրապես ոչ մի բան չկա:

Встреча Пашинян-Трамп на полях ГА ООН пока не запланирована
Этот процесс требует времени, сказал министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян на брифинге с журналистами в правительстве, отвечая на вопрос о том, запланирована ли встреча Пашинян-Трамп или нет в США на полях ГА ООН.
"Мы работаем с Соединенными Штатами, у нас есть довольно много платформ для совместной работы, и этот вопрос должен созреть для своей развязки",- сказал он.
По словам главы МИД РА, в ближайшее время будет предоставлена информация о разных встречах.
"Мы услышим о встречах на разных уровнях. В настоящее время мы не можем предвидеть, что такая скоропалительная встреча состоится", - сказал он.
Зограб Мнацаканян отказался комментировать вопрос относительно заявления бывшего министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна о том, что премьер-министра ввели в заблуждение, сказав, что  в вопросе по урегулированию карабахского конфликта существует один вариант, в котором нет абсолютно ничего насчет статуса Арцаха.