Լեհաստանն ավարտել է ԵՄ-Հայաստան համաձայնագրի վավերացման գործընթացը
Լեհաստանն այս տարվա օգոստոսի 26-ին ավարտել է ԵՄ-ի եւ Հայաստանի միջեւ համապարփակ եւ ընդլայնված համաձայնագրի վավերացման գործընթացը։ Այդ մասին լեհական Կատովիցա քաղաքում կլիմայի փոփոխման մասին ՄԱԿ 24-րդ համաժողովին նվիրված ճեպազրույցում ասել է Հայաստանում Լեհաստանի դեսպան Պավել Չեպլակը։
«Հավաստիացնում եմ՝ Լեհաստանը կասկած չունի, որ նոր վարչապետը մտադիր է զարգացնել ԵՄ-ի հետ հարաբերությունները»,- նշել է դեսպանը։
Պատասխանելով NEWS.am-ի հարցին, թե ինչ հաջողությունների են հասել կողմերն անցյալ տարի Հայաստան Լեհաստանի ԱԳՆ ղեկավար Վիտոլդ Վաշիկովսկու այցից հետո, Չեպլակը նշեց նախեւառաջ փոխադարձ այցերը՝ երկու երկրների ԱԳՆ-ների եւ խորհրդարանների մակարդակով։
«Անցյալ տարվա աշնանից գրանցվել է Հայաստանի եւ Լեհաստանի երկկողմ համագործակցության լավ ժամանակաշրջան»,- հայտարարեց նա՝ հավելելով, որ նոյեմբերին իրենք սպասում են ԱԳ փոխնախարար Կարեն Նազարյանի այցին։

Poland has completed the ratification process of the EU-Armenia agreement on August 26, Polish Ambassador to Armenia Pavel Cheplak told reporters after a briefing dedicated to the 24th UN Climate Change Conference in Katowice.
“I can assure you that Poland has no doubts the new Prime Minister intends to develop relations with the EU,” the ambassador said.
Asked by Armenian News- NEWS.am whether the sides registered achievements after the visit of Polish Foreign Minister Witold Waszczykowski to Armenia last year, the envoy highlighted the frequency of mutual visits at the level of the Foreign Ministry and the parliaments of the two countries.