Հավերժ փառք քեզ, սիրելի Վարպետ, սիրելի Շառլ, Մեծ Հայ. Սերժ Սարգսյան
Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Շառլ Ազնվուրի մահվան կապակցությամբ.
«Բառերով հնարավոր չէ նկարագրել այն մեծ վիշտը, որ ապրում եմ այս պահին։ Շառլի հեռանալը շատ մեծ, անդառնալի կորուստ և ցավ է բոլորիս համար, հատկապես նրանց համար, ովքեր նրան մոտիկից են ճանաչել։
Հայաստանի ազգային հերոսը, հայ ժողովրդի դեսպանն աշխարհում, դարի արտիստը, ֆրանսիական երգի հայրը, մեր բոլորի կողմից այնքան սիրված Շառլ Ազնավուրը իր անզուգական, անկրկնելի, վառ տաղանդով, իր շիտակությամբ, իր լավատեսությամբ, իր բարությամբ հիացմունք էր առաջացնում ողջ աշխարհում։ Նա մարմնավորեց հայ ազգի ճակատագիրը, նրա վերածնունդը, անկոտրում կամքը, աշխատասիրությունը, անպարտելիությունը։
Շառլի կյանքն ինքնին մի հրաշալի ֆիլմ էր՝ լուսավոր և լի մարդասիրությամբ։ Այդ պատմությունը, այդ հրաշքը շարունակվում է և շարունակվելու է։ Ազնավուրի վառ աստղը երկնքից միշտ լուսաորելու է մեզ բոլորիս։

"Яркая звезда Азнавура всегда будет освещать всех нас с небес": Серж Саргсян
Третий президент Армении Серж Саргсян выразил соболезнования по случаю смерти всемирно известного шансонье Шарля Азнавура, сообщает пресс-служба Республиканской партии Армении.
"Невозможно описать словами большое горе, в котором я сейчас пребываю. Кончина Шарля - большая, необратимая потеря и боль для всех нас, особенно для тех, кто лично его знал.
Шарль Азнавур, армянский национальный герой, посол армянского народа в мире, артист века, отец французской песни, так любимый всеми нами, Шарль Азнавур, с его несравненным, уникальным, ярким талантом, честностью, оптимизмом и добротой был человеком, достойным восхищения во всем мире. Он воплотил в себе судьбу армянского народа, его возрождение, непоколебимую волю, усердие и непобедимость.
Сама жизнь Шарля была прекрасным фильмом, ярким и полным гуманизма. Эта история, это чудо продолжается и будет продолжаться. Яркая звезда Азнавура всегда будет освещать всех нас с небес.