Հանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանը և Արա Բաբլոյանը
Հոկտեմբերի 10-ին կայացել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի եւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հերթական աշխատանքային հանդիպումը: Ի թիվս օրակարգային մի շարք հարցերի` խորհրդարանի ղեկավարն ու վարչապետն անդրադարձել են նաեւ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը:
Կողմերը մասնավորապես վերահաստատել են նախկինում հնչեցրած իրենց այն դիրքորոշումը, որ բոլոր գործընթացները պետք է ընթանան բանակցությունների եւ փոխհամաձայնության ճանապարհով:
Աշխատանքային հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ հոկտեմբերի 29-30-ը Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի եւ վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հարցերին:
Ազգային ժողովի նախագահը վարչապետին տեղեկացրել է, որ այդ նպատակով հոկտեմբերի 12-ին հանդիպում է ունենալու ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատել է, որ ակտիվորեն մասնակցելու է ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի եւ վեհաժողովի երեւանյան լիագումար նիստերին:
«Մենք կողմ ենք, որ ԱՄՆ-ն պաշտոնապես ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը». ԱՄՆ նախագահի թեկնածու
Վրաստանի խորհրդարանը հավանություն չի տվել Սահակաշվիլիի վարչակարգը հանցավոր ճանաչելու մասին բանաձևին
UNESCO-ն արևմտահայերենը համարում է Թուրքիայում վերացման վտանգի տակ գտնվող լեզու
ԱԳՆ նախարարը Հայաստան այցելելու պաշտոնական հրավեր է հղել Սուրբ Աթոռի պետությունների հետ հարաբերությունների քարտուղարին

Баблоян - Пашинян: все процессы должны проходить в рамках переговоров и консенсуса
Cегодня состоялась очередная рабочая встреча спикера Национального Собрания Армении Ара Баблояна и премьер-министра Никола Пашиняна. Среди других вопросов повестки спикер парламента и премьер-министр также коснулись проведения внеочередных парламентских выборов.
Как сообщили из Управления НС Армении по связям с общественностью и СМИ, стороны подтвердили свою позицию относительно того, что все процессы должны проходить в рамках переговоров и консенсуса.
В ходе рабочей встречи стороны также затронули вопросы, связанные с организацией пленарных заседаний Совета и Ассамблеи ПА ОДКБ, которые состоятся в Ереване 29-30 октября.
Спикер НС сообщил премьер-министру, что 12 октября он встретится с председателем Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации Вячеславом Володиным. Премьер-министр Никол Пашинян подтвердил свое намерение принять участие в пленарных заседаниях Совета и Ассамблеи ПА ОДКБ.