Պենտագոնում հայտնել են տվյալների բազան կոտրելու մասին
Պենտագոնում հայտնել են նախարարության տվյալների բազան կոտրելու հետևանքով տեղի է ունեցել աշխատակիցների անձնական տվյալների արտահոսք:
Associated Press գործակալության տվյալներով խոսքը մոտ 30 հազար աշխատակիցների՝ ինչպես զինվորական, այնպես էլ քաղաքացիական, տվյալների արտահոսքի մասին է: Սակայն այդ թիվը հետաքննության արդյունքում կարող է աճել:
Նշվում է, որ արտահոսքը կարող էր տեղի ունենալ մի քանի ամիս առաջ, սակայն հայտնաբերել են վերջերս: Պենտագոնի պաշտոնական ներկայացուցիչը պնդում է, որ նախարարության տվյալների բազան ջարդվել է կոմերցիոն մատակարարի կողմից:

В Пентагоне сообщили о взломе базы данных
Пентагон в пятницу, 12 октября, сообщил, что в результате взлома базы данных министерства произошла утечка персональных данных сотрудников, сообщает Корреспондент
По данным источника агентства Associated Press, утечка касается данных около 30 000 человек − как военнослужащих, так и гражданского персонала. Однако эта цифра может вырасти по мере продолжения расследования.
Отмечается, что утечка могла произойти несколько месяцев назад, однако обнаружили ее лишь недавно. Официальный представитель Пентагона утверждает, что взлом произошел со стороны коммерческого поставщика.