ԶԼՄ-ների տվյալներով ԻՊ ահաբեկիչները պատանդ են վերցրել 130 ընտանիքների
Եփրատ գետի արեւելյան ափին գտնվող «Էլ-Բահրա» փախստականների ճամբարի վրա հարձակման ժամանակ «Իսլամական պետություն» խմբավորման ահաբեկիչները հոկտեմբերի 13-ին պատանդ են վերցրել 130 ընտանիքների:
Այս մասին ՏԱՍՍ գործակալության փոխանցմամբ Al Hadath հեռուստաալիքին հաղորդել է “Սիրիայի ժողովդրավարական ուժեր” զինված կոալիցիայի ներկայացուցիչը: Նրա խոսքով քուրդ զինյալները հետ են մղել ահաբեկիչներին և կարողացել են պաշտպանել մնացած փախստականներին:
«Էլ-Բահրա» ճամբարը գտնվում է Հաջինի մերձակաքյում, որի վրա այժմ հարձակվում են Սիրիայի ժողովրդավարական ուժերը ԱՄՆ-ի հովանու ներքո գտնվող  միջազգային կոալիցիայի աջակցությամբ:
Քրդական Fırat News գործակալության տվյալներով, ահաբեկիչները հանկարծակի են հարձակվել այդ ճամբարի վրա՝ օգտվելով ավազե քամու պատճառով ստեղծված վատ  տեսանելիությունից:
Սիրիայի ժողովրդավարական ուժերի զինյալները հարձակումը հետ մղելու ընթացքում ոչնչացրել են առնվազն 20 ահաբեկիչների:

СМИ: террористы ИГ захватили в заложники 130 семей из лагеря беженцев на Евфрате
Террористы из группировки "Исламское государство" захватили в субботу в заложники 130 семей во время нападения на лагерь беженцев Эль-Бахра на восточном берегу Евфрата. Об этом сообщил телеканалу Al Hadath представитель вооруженной коалиции "Силы демократической Сирии" (СДС) Шуван аль-Хабури, передает агентство ТАСС.
По словам Шуван аль-Хабури, курдские бойцы дали отпор террористам и смогли защитить остальных беженцев.
Лагерь Эль-Бахра находится в окрестностях города Хаджин, на который наступают сейчас отряды СДС при поддержке ВВС международной коалиции под эгидой США. По сведениям курдского агентства Firat News, террористы внезапно напали на этот лагерь, воспользовавшись плохой видимостью из-за песчаной бури. Бойцы СДС при отражении атаки уничтожили не менее 20 террористов.