Թրյուդոն շատ արդյունավետ է գնահատել Փաշինյանի հետ հանդիպումները
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարած գրառումներով անդրադարձել է անցնող շաբաթ Երևանում անցկացված Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության միջոցառումներին և Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի դրվագներին։
«Այս շաբաթ Հայաստանում մենք համագործակցում էինք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգայինկազմակերպության  գործընկերների և ընկերների հետ՝ ժողովրդավարության, բազմազանության, գենդերային հավասարության և աճի խթանման ուղղությամբ, ինչնաշխատում է բոլորի համար: Վերադառնում ենք  տուն»,- նշել է Ջասթին Թրյուդոն:
Մեկ այլ գրառմամբ Կանադայի վարչապետն անդրադարձել է Երևանում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր այցելությանը՝ շեշտելով. «ԱյսօրԵրևանում մենք հիշեցինք Հայոց ցեղասպանության զոհերին: Մենք երբեք չենք մոռանանրանց»:
Նա առանձնացրել է նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումներն՝ ընդգծելով, որ Կանադայի և Հայաստանի նպատակն է փոխադարձ ճամփորդությունների, զբոսաշրջության և առևտրի խթանումը։ «Նիկոլ Փաշինյանի հետ այսօր շատ արդյունավետ հանդիպումներ ենտեղի ունենում Երևանում»,- շեշտել է Ջասթին Թրյուդոն:

Джастин Трюдо оценил встречи с Николом Пашиняном как весьма результативные
Премьер-министр  Канады  Джастин  Трюдо на своей  странице в  Facebook  поделился с впечатлениями от мероприятий, организованных в  Ереване в рамках XVII саммита Франкофонии, а также представил фрагменты  своего официального визита  в  Армению.
«На этой  неделе мы  сотрудничали с друзьями и партнерами в  МОФ – в  направлении стимулирования  многообразия, гендерного равенства и роста, что работает для всех. Возвращаемся домой», - написал Трюдо.
В  другой  записи он рассказал о посещении Мемориала  жертв  Геноцида армян, подчеркнув: «Сегодня  в  Ереване  мы  поминали жертв  Геноцида армян. Мы  никогда  не  забудем их».
Он написал и о  встречах с премьером Николом Пашиняном, подчеркнув, что цели Канады и Армении —  стимулировать контакты, взаимные посещения, туризм и торговлю.
«Сегодня в Ереване  состоялись  весьма результативные встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном», - отметил Джастин Трюдо.