Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական չի ներկայացնելու. Արման Եղոյան
Այսօր  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարկան չի ներկայացնելու: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասել է վարչապետի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը` անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք  այսօր սպասվո՞ւմ է Նիկոլ Փաշինյանը  հրաժարականը, քանի որ «Ֆրանս 24» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում նա  հայտնել էր, որ հրաժարական կներկայացնի մինչև հոկտեմբերի 16-ը:
«Նախ, ուզում եմ հիշեցնել, թե ինչ էր ասել վարչապետ Նիկոլ  Փաշինյանն ամբողջությամբ: Նա շեշտել էր, որ նախնական տվյալներով, եթե արտահերթ ընտրությունները տեղի ունենան  դեկտեմբերի 9-10 -ին, ապա պետք է  հրաժարական տա Ձեր նշած ժամանակահատվածում: Իսկ եթե ընտրությունների օրը, ասենք, 2-3-5 օրով տեղափոխվի, ապա  հրաժարականի  ժամանակահատվածն էլ հետևաբար  փոխվում է, դա կլինի առաջիկայում»,-նշեց նա:
Արման Եղոյանն ընդգծեց, որ հրաժարականի օրը կապված է նաև մի շարք այլ հարցերից, որոնց ուղղությամբ հիմա աշխատանքներ են տարվում:

Никол Пашинян сегодня в отставку не подаст - пресс-секретарь
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня не подаст в отставку. Об этом в беседе с Tert.am заявил пресс-секретарь премьер-министра Армении Арман Егоян, комментируя вопрос о возможной отставке Пашиняна, которую последний анонсировал в интервью France 24, назвав дату своей отставки 16 октября.
"Прежде всего, я хочу напомнить вам, что сказал премьер-министр Никол Пашинян. Он подчеркнул, что по предварительным данным, если внеочередные выборы должны состояться 9-10 декабря, то он должен заявить о своей отставке в указанный Вами срок. Но если день выборов, например, будет отложен на 2-3-5 дней, то, следовательно, изменится и срок отставки - она последует в ближайшем будущем", - отметил Егоян.
По его словам, что день отставки Пашиняна связан также с рядом других вопросов, по которым в настоящее время ведутся работы.