Ամերիկացի դերասանը հիշեցնելով Հայոց ցեղասպանության մասին` նշել է, որ ԱՄՆ նախագահն ուղի է հարթում նոր Հիտլերի համար
Ամերիկացի դերասան, գրող և  հեռուստավարող Ջոյ Բեհարը ABC News-ի եթերում հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ուղի է հարթում նոր Հիտլերի համար, և բերել է Հայոց ցեղասպանության օրինակը, հայտնում է The Daily Caller–ը։
Եթերի ընթացքում մեկնաբանելով սաուդցի լրագրող Ջամալ Հաշքաջիի անհետացման հարցը` Ջոյ Բեհարը նշել է, որ Թրամփն արտոնություններ է տալիս բոլոր բռնապետներին, որոնք խախտում են մարդու իրավունքները։
«Հիտլերի մասին եմ ցանկանում խոսել: Նա վեց միլիոն հրեա է սպանել, և պատճառներից մեկը, որ նրան թույլ է տվել նրան մտածել, որ անպատիժ կմնա, այն էր, որ աշխարհն աչք էր փակել Հայոց ցեղասպանության վրա»,- ասել է նա։
The Daily Caller–ը նշում է, որ Բեհարը միակը չէ, որ պնդում է, որ շարունակական մերժողականությունը կբերի պատմության կրկնությանը: Լրատվակայքը հստակեցնում է, որ Թուրքիան դեռևս չի ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը` չնայած պատմական փաստերին, որոնք վկայում են, որ 1915-1917 թվականներին Թուրքիայի տարածքում 1.5 մլն հայ է սպանվել կամ տարհանվել իրենց տներից։

American Actress Uses Armenian Genocide to Prove Trump Will Pave the Way for another Hitler
American comedian, writer, and actress, Joy Behar, who also co-hosts the ABC daytime talk show, argued that President Donald Trump will pave the way for another Hitler during a heated segment of ABC’s "The View" on Wednesday - and she used the Armenian genocide to prove her point, ''The Daily Caller'' reports.
During a discussion on Jamal Ahmad Khashoggi, the journalist who is missing and feared murdered inside Turkey’s Saudi Arabian consulate Joy Behar mainly said:
"I want to say something about Hitler," she continued. "Hitler killed 6 million people as we know, 6 million Jews, and one of the reasons he knew he could get away with it is because the world closed their eyes to the Armenian genocide. Trump puts out a vibe that we don’t care."
As for the Armenian genocide, Turkey still does not acknowledge that it happened — although historical records show that some 1.5 million Armenians were either executed or driven from their homes within the Turkish borders between 1915 and 1917. And Behar is not the only one to argue that continued denial will result in history repeating.