Ամերիկացի դերասանը հիշեցնելով Հայոց ցեղասպանության մասին` նշել է, որ ԱՄՆ նախագահն ուղի է հարթում նոր Հիտլերի համար
Ամերիկացի դերասան, գրող և  հեռուստավարող Ջոյ Բեհարը ABC News-ի եթերում հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ուղի է հարթում նոր Հիտլերի համար, և բերել է Հայոց ցեղասպանության օրինակը, հայտնում է The Daily Caller–ը։
Եթերի ընթացքում մեկնաբանելով սաուդցի լրագրող Ջամալ Հաշքաջիի անհետացման հարցը` Ջոյ Բեհարը նշել է, որ Թրամփն արտոնություններ է տալիս բոլոր բռնապետներին, որոնք խախտում են մարդու իրավունքները։
«Հիտլերի մասին եմ ցանկանում խոսել: Նա վեց միլիոն հրեա է սպանել, և պատճառներից մեկը, որ նրան թույլ է տվել նրան մտածել, որ անպատիժ կմնա, այն էր, որ աշխարհն աչք էր փակել Հայոց ցեղասպանության վրա»,- ասել է նա։
The Daily Caller–ը նշում է, որ Բեհարը միակը չէ, որ պնդում է, որ շարունակական մերժողականությունը կբերի պատմության կրկնությանը: Լրատվակայքը հստակեցնում է, որ Թուրքիան դեռևս չի ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը` չնայած պատմական փաստերին, որոնք վկայում են, որ 1915-1917 թվականներին Թուրքիայի տարածքում 1.5 մլն հայ է սպանվել կամ տարհանվել իրենց տներից։

Американская актриса Джой Бехар вспомнила о Геноциде армян, сравнивая Трампа с Гитлером
Американская актриса и телеведущая Джой Бехар в эфире телеканала ABC News сравнила президента Дональда Трампа с Гитлером, и в подтверждение своих слов привела в качестве примера Геноцид армян, передает News.am со ссылкой на The Daily Caller.
Обсуждая исчезновение саудовского журналиста Джамала Хашагджи, а также роль США в этом деле, Джой Бехар отметила, что Трамп предоставляет привилегии всем диктаторам, которые нарушает права человека. "К примеру Гитлер. Он убил шесть миллионов евреев, и одна из причин того, которая позволила ему думать, что это сойдет ему с рук в том, что мир закрыл глаза на Геноцид армян", - сказала она.
The Daily Caller напоминает, что Турция до сих пор не признала Геноцид армян. "Турция не признала Геноцид армян, несмотря  на исторические факты, которые свидетельствуют о том, что в 1915-1917 гг. в Турции были убиты и выдворены из своих домов 1,5 млн армян. И Бехар не единственная, кто считает, что отрицание приводит к повторению истории", - говорится в статье.