Մտնում ենք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների փուլ, որը պետք է պսակվի սիրո և համերաշխության հաղթանակով. Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի մեջ մտնող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Նիկոլ Փաշինյանի գնահատմամբ՝ Հայաստանը մտնում է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների մի փուլ, որը պետք է պսակվի սիրո և համերաշխության հաղթանակով: Այդ մասին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը նշեց Էջմիածնի քաղաքապետի թեկնածու՝ «Իմ քայլը» թիմը ներկայացնող Դիանա Գասպարյանի նախընտրական հանրահավաքին, հաղորդում է «Արմենպրես»-ը:
«Նրանք, ովքեր չեն տեսնում, որ Հայաստանում ինչ-որ բան է փոխվել, նրանց ուզածն ընդամենը այն էր, որ ընտրություններին մեկ մարդուն փոխարինի մեկ այլ մարդ, մեկ թայֆային՝ մյուսը, մեկ օլիգարխին՝ մյուսը: Ես ասում եմ՝ Հայաստանում ավարտվել է կլանների դարաշրջանը: Միայն ժողովուրդն է որոշում, թե ով լինի քաղաքապետ, ով լինի վարչապետ: Հայաստանում փոխվել է այն, որ բռնությունն այլևս չի կարող լինել քաղաքական գործիք: Նրանք, ովքեր մտմտում են, որ այս օրերին ծածուկ մի տեղից անցնեն իրենց գործերին, կստանան ժողովրդի հուժկու հակահարվածն՝ անկախ նրանից, թե ովքեր են նրանք, որտեղից են գալիս և ուր են գնում: Հայաստանը պետք է լինի այնպիսի երկիր, որտեղ օրենքի գերակայությունն անառարկելի է»,-ընդգծեց վարչապետի պաշտոնակատարը:
Նա մանրամասնեց այն իր այն միտքը, թե Հայաստանը մտնում է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների մի փուլ, որը պետք է պսակվի սիրո և համերաշխության հաղթանակով.
«Հայաստանի քաղաքացին մեկ այլ քաղաքացու տեսնելիս առավոտյան պետք է ժպտա, որովհետև տեսնում է իր հարազատին, որովհետև սա սիրո ու հարգանքի հեղափոխություն է»,- ասաց նա:

Армения входит в стадию внеочередных парламентских выборов, которая должна быть увенчана победой любви и солидарности: Пашинян
По словам члена правления и.о. премьер-министра Армении, партии “Гражданский договор” Николa Пашиняна Армения входит в стадию внеочередных парламентских выборов, которая должна быть увенчана победой любви и солидарности. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил исполняющий обязанности премьер-министра Армении во время предвыборного митинга кандидата в мэры Эчмиадзина, представителя блока “Мой шаг” Дианы Гаспарян.
“Те, кто не видит, что в Армении что-то изменилось, хотят только того, чтобы на выборах одного человека заменил другой человек, один клан заменил другой клан, один олигарх другого. Я же говорю, что наступил конец эпохи кланов. Только народ решает, кто должен быть мэром и кто премьер-министром. В Армении изменилось то, что насилие отныне не будет политическим инструментом. Те, кто думает, что скроются в эти дни, чтобы потом перейти к своим делам, получат в мощный контрудар, независимо от того, кто они, где они и куда идут. Армения должна быть такой страной, где верховенство закона неоспоримо”, - сказал Пашинян.
Он отметил, что Армения входит в стадию внеочередных парламентских выборов, которая должна быть увенчана победой любви и солидарности. “Граждане Армении, видя друг друга утром, должны улыбаться, потому что они видят родственных людей, потому что это революция любви и уважения”, - сказал Пашинян.