Սերժ Սարգսյանը երկար տարիներ իշխանությունը պահպանել է պրոֆեսիոնալներին ներգրավելով. Փաշինյան
ՔՊ ցուցակում հնարավոր են լինեն տարբեր ուժեր: Այս մասին հայտնել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե նախկին պաշտոնյաներից հնարավո՞ր է համալրեն ՔՊ ցուցակը, հայտնում է Ազատությունը:
«Մենք մեծ խնդիր ունենք համախմբելու, կոնսոլիդացիա իրականացնելու ուղղությամբ: Պետք է փորձ անել պրոֆեսիոնալ մարդկանց առաջ ճանապարհը չփակել: Եկեք հասկանանք, թե ինչպե՞ս է Սերժ Սարգսյանը երկար տարիներ պահպանել իշխանությունը: Եթե նայենք, կհասկանանք՝ պրոֆեսիոնալներին ներգրավելով: Նրանց ներգրավելով հո չե՞ն ասել՝ եկեք, գնանք երկիրը թալանենք, ասել են՝ հանուն ազգի, պետության պետք է այս ծառայությունը ստանձնենք...
Էլի եմ ասում՝ ով ուզում է լինի՝ կլինեմ ես, Հունան Պողոսյանը, թե մեկ այլ անձ, եթե հընթացս կպարզվի, որ նա քրեորեն հետապնդելի արարք է թույլ տվել, նա կկանգնի դատարանի առաջ»,- ասել է Փաշինյանը:

Пашинян: Серж Саргсян сохранил свою власть, привлекая профессионалов
В список PПA могут быть включены представители различных сил. Об этом заявил ио премьер-министра Армении Никол Пашинян, отвечая на вопросы журналистов относительно возможного включения в список пашиняновской партии "Гражданский договор" чиновников, работающих с бывшими властями, пишет "Азатуцюн".
"У нас существует большая проблема - мы должны объединиться, консолидироваться. Мы должны постараться не перекрывать дорогу профессионалам. Давайте поймем, как Сержу Саргсяну удалось сохранить власть на протяжении многих лет. Если вникнуть в это, станет ясно - он привлекал профессионалов. Привлекая их - им же не говорили "давайте пойдем и разграбим страну", им говорили - "во имя народа, во имя страны надо приступить к той или иной службе"...
Повторяю, будь кто будет - я или Унан Погосян, или кто-то другой - если выяснится, что он виновен в уголовном преступлении, он предстанет перед судом", - сказал Пашинян.